pogrzeb_logo1.Sprawy związane z pogrzebem można załatwiać także poza godzinami funkcjonowania kancelarii parafialnej.
2. Dla ustalenia pogrzebu należy dostarczyć do naszej kancelarii parafialnej:
- zgodę z USC do celu pochowania zmarłego (-ej), jeśli pochówek odbędzie się na naszym cmentarzu parafialnym
- Odpis aktu zgonu osoby zmarłej - z USC,
- Ewentualne poświadczenie o przyjęciu sakramentów świętych przed zgonem,
- (Dla Zmarłych z innych parafii) zgodę proboszcza miejsca zamieszkania Osoby Zmarłej na jej pogrzeb w Parafii św. Jana Chrzciciela w Raciborzu - wraz z krótką notatką przybliżającą postać zmarłej osoby (zwłaszcza jej odniesienie za życia do praktyk religijnych).
3. Termin i formę pogrzebu ustalamy w uzgodnieniu racji:
- Rodziny osoby zmarłej,
-Obsługi cmentarza,
- Parafii prowadzącej obrzędy pogrzebowe.
4. Informacje dodatkowe:
- Jeśli pochówek odbędzie się na naszym cmentarzu parafialnym, należy skontaktować się z Grabarzem p. Marianem Kura.
- Oprawę muzyczną ceremonii pogrzebowej należy załatwić z organistami posługującymi w naszej parafii.
- W dzień pogrzebu kaplica przedpogrzebowa otwarta jest na godzinę przed pogrzebem (jest to czas na osobistą modlitwę i pożegnanie się z Osobą Zmarłą) – wyjątek stanowi pochówek z urną, wtedy urna z prochami zmarłego(-ej) wystawiona jest w kościele parafialnym na godzinę przed ceremonią pogrzebową.
- W świece do parafialnej kaplicy przedpogrzebowej zaopatrujemy się we własnym zakresie, można to uczynić przez firmę pogrzebową, lub dostarczyć do kancelarii parafialnej.

• 12.01.2019
    Ogłoszenia Parafialne 13.01.2019