W naszej parafii pracuje aktualnie trzech księży:

ks._proboszczKs. Proboszcz JERZY HETMAŃCZYK

Urodzony 28 stycznia 1950 r. w Zabrzu. Maturę zdał w 1968 r. po czym wstąpił do Seminarium Duchownego w Nysie. 29 czerwca 1973 r. przyjął święcenia diakonatu. 28 kwietnia 1974 r. przyjął w Opolu święcenia kapłańśkie. Jako wikariusz pracował w parafiach: NMP Wspomożenia Wiernych w Gliwicach /1974-76/, św. Marii Magdaleny w Dobrodzieniu /1976-78/, św. Mikołaja i św. Franciszka Ksawerego w Otmuchowie /1978-79/, św. Bartłomieja w Łanach /1979-83; tu pracował przy początkach budowy kościoła w Nieznaszynie/. W latach 1981-82 był wikariuszem-ekonomem w par. św. Antoniego w Roszowickim Lesie. W 1983 r. mianowany proboszczem w par. św. Michała Archanioła w Dziećmarowie i ex currendo w par. św. Katarzyny w Babicach k. Głubczyc. Od 1990 r. proboszczuje na Ostrogu.

foto-s-1Ks. Wikariusz Mariusz Gawłowski

Ks. Mariusz Gawłowski –  ur. 12 marca 1985 r., syn Czesławy i Edwarda. Pochodzi z Giełczyc  (parafia pw.  św. Apostołów Piotra i Pawła w Sidzinie). Ukończył Liceum Agrobiznesu w Grodkowie. Pracę magisterską pisał na temat:  „Godność ikonografa w tradycji Kościoła”.

Ks. Wikariusz JACEK OLEWICZ Urodził się 9 lipca 1983 roku w Strzelcach Opolskich. Pochodzi z parafii św. Wawrzyńca w Strzelcach Opolskich. Ukończył LO w Strzelcach Opolskich. Interesuje się liturgią, teologią, historią, chrześcijaństwem wschodnim. Na temat liturgii wschodniej św. Bazylego Wielkiego pisał pracę magisterską. Hobby: wyjazdy rekreacyjno-turystyczne.Święcenia kapłańskie przyjął z rąk ABP Alfonsa Nossola 10 maja 2008 roku. Jako wikariusz posługiwał wcześniej w Opolu w Parafii św. Piotra i Pawła oraz NMP i św. Wojciecha, przez ostatnie cztery lata w Raciborzu w Parafii Matki Bożej.

Księża dawniej pracujący w parafii:

• proboszczowie:
    • ks. Michał Jędrychowski