ks. Proboszcz Jerzy HETMAŃCZYK

ks._proboszcz

Urodzony 28 stycznia 1950 r. w Zabrzu. Maturę zdał w 1968 r. po czym wstąpił do Seminarium Duchownego w Nysie. 29 czerwca 1973 r. przyjął święcenia diakonatu. 28 kwietnia 1974 r. przyjął w Opolu święcenia kapłańśkie. Jako wikariusz pracował w parafiach: NMP Wspomożenia Wiernych w Gliwicach /1974-76/, św. Marii Magdaleny w Dobrodzieniu /1976-78/, św. Mikołaja i św. Franciszka Ksawerego w Otmuchowie /1978-79/, św. Bartłomieja w Łanach /1979-83; tu pracował przy początkach budowy kościoła w Nieznaszynie/. W latach 1981-82 był wikariuszem-ekonomem w par. św. Antoniego w Roszowickim Lesie. W 1983 r. mianowany proboszczem w par. św. Michała Archanioła w Dziećmarowie i ex currendo w par. św. Katarzyny w Babicach k. Głubczyc. Od 1990 r. proboszczuje na Ostrogu.

o. Inoocenty Marek RUSECKI

innocenty3

o. Innocenty Marek Rusecki Urodził się 30 stycznia 1967 r. w Rudzie Śląskiej. Do Zakonu Braci Mniejszych św. Franciszka z Asyżu w Prowincji Niepokalanego Poczęcia NMP (OO. Bernarynów)) wstąpił w Krakowie w 1987 roku. Święcenia kapłańskie przyjął w Kalwarii Zebrzydowskiej 14 maja 1994 r. z rąk kardynała Franciszka Macharskiego, arcybiskupa krakowskiego. W latach 1994-2002 pracował w Kalwarii Zebrzydowskiej i Krakowie. W latach 2002-2013 był dyrektorem Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum OO. Bernardynów w Łodzi. W 1996 roku podjał studia specjalistyczne na wydziale historii Kościoła w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie (obecnie uniwersytet Jana Pawła II) zakończone doktoratem. Opublikował kilkadziesiąt artykułów naukowych i popularnonaukowych w różnych czasopismach oraz jest autorem ponad 15 książek. Zajmuje się głównie historią Bernardynów.

ks. Damian KOKUROWSKI

ks__damian_kokurowski

Syn Marii i Ryszarda, ur. 10 listopada 1982 r. Ma brata Krystiana. Pochodzi z parafii MB Bolesnej w Nysie. Ukończył Technikum Technologii Żywności i studia licencjackie w zakresie finansów i bankowości. Głos powołania usłyszał nagle i niespodziewanie dla siebie – podczas cierpienia i śmierci Jana Pawła II. Interesuje się sportem, bioetyką, teologią moralną. Napisał pracę magisterską z biblistyki – na temat przypowieści o przewrotnych dzierżawcach. Uważa, że ksiądz powinien być przede wszystkim świadkiem wiary, oddanym Bogu, prowadzącym do Niego i wrażliwym na człowieka. Dużym problemem duszpasterskim, według ks. Damiana, jest traktowanie Kościoła przez wielu ludzi jako instytucji.

Poprzedni proboszczowie:

ks. Michał Jędrychowski