Najnowsze wiadomości
Zaproszenie na spotkanie o Szkaplerzu

Zaproszenie na spotkanie o Szkaplerzu

W poniedziałek 20 listopada, po Mszy wieczornej, odbędzie się spotkanie formacyjne dla osób, które chciałyby w przyszłości przyjąć Szkaplerz a tym samym pogłębić swoją wiedzę na jego temat. ZAPRASZAMY!

XXXII Niedziela Zwykła

XXXII Niedziela Zwykła

Królestwo niebieskie podobne będzie do dziesięciu panien, które wzięły swoje lampy i wyszły na spotkanie pana młodego. Pięć z nich było nierozsądnych, a pięć roztropnych. Nierozsądne wzięły lampy, ale nie wzięły z sobą oliwy. Roztropne zaś razem z lampami zabrały również oliwę w naczyniach. Gdy się pan młody opóźniał, zmorzone snem wszystkie zasnęły. Lecz o północy rozległo się wołanie: Pan młody idzie, wyjdźcie mu na spotkanie! Wtedy powstały wszystkie owe panny i opatrzyły swe lampy. A nierozsądne rzekły do roztropnych: Użyczcie nam swej oliwy, bo nasze lampy gasną. Odpowiedziały roztropne: Mogłoby i nam, i wam nie wystarczyć. Idźcie raczej do sprzedających i kupcie sobie! Gdy one szły kupić, nadszedł pan młody. Te, które były gotowe, weszły z nim na ucztę weselną, i drzwi zamknięto. W końcu nadchodzą i pozostałe panny, prosząc: Panie, panie, otwórz nam! Lecz on odpowiedział: Zaprawdę, powiadam wam, nie znam was. Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny.

IX dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym

IX dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym

Nadzieja daje życie. Najgorsze – to utracić nadzieję. Być pewnym, że już nic dobrego w życiu Cię nie czeka. Taka jest wojna. Taki jest Bliski Wschód. Wzbudź Słońce Nadziei dla Bliskiego Wschodu. IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – 12 Listopada 2017 r. „Bliski Wschód” – Pomoc Kościołowi w Potrzebie

Wyślij SMS o treści RATUJE pod nr 72405

Oświadczenie KEP

Oświadczenie KEP

OŚWIADCZENIE
PREZYDIUM KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
W SPRAWIE OGRANICZENIA HANDLU W NIEDZIELE

Refleksja na XXXI Niedzielę Zwykłą

Refleksja na XXXI Niedzielę Zwykłą

Jezus przemówił do tłumów i do swych uczniów tymi słowami: Na katedrze Mojżesza zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze. Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią. Wiążą ciężary wielkie i nie do uniesienia i kładą je ludziom na ramiona, lecz sami palcem ruszyć ich nie chcą. Wszystkie swe uczynki spełniają w tym celu, żeby się ludziom pokazać. Rozszerzają swoje filakterie i wydłużają frędzle u płaszczów. Lubią zaszczytne miejsca na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach. Chcą, by ich pozdrawiano na rynkach i żeby ludzie nazywali ich Rabbi. Otóż wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście. Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus. Największy z was niech będzie waszym sługą. Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony.

Intencje Róż Różańcowych na Miesiąc Listopad

Intencje Róż Różańcowych na Miesiąc Listopad

LISTOPAD 2017R.

I. RÓŻA MATKI BOSKIEJ RÓŻAŃCOWEJ
O rozkwit modlitwy różańcowej i wspólnoty Żywego Różańca w naszej parafii.

II. RÓŻA ŚW. TERESKI OD DZIECIĄTKA JEZUS
Za zmarłych członków Żywego Różańca i dusze w czyśćcu cierpiące o miłosierdzie Boże.

Intencje Róż na SIERPIEŃ 2017
27.07.2017

Intencje Róż na SIERPIEŃ 2017

W miesiącu sierpniu prosimy o podjęcie modlitwy różańcowej w następujących intencjach.

Poświęcenie pojazdów 2017
23.07.2017

Poświęcenie pojazdów 2017

Dziś po odprawionej uroczystej Mszy św. przeszliśmy na parkingi, by prosić przez wstawiennictwo św. Krzysztofa o Boże błogosławieństwo dla wszytskich kierowców, by zawsze bezpiecznie docierali do celu swojej podróży.

Fotorelacja z parafialnego odpustu
10.07.2017

Fotorelacja z parafialnego odpustu

Z małym poślizgiem czasowym zachęcamy, by obejrzeć galeriię zdjęć z minionego odpustu ku czci św. Jana Chrzciciela, któremu przewodził ks. Zbigniew Cieśla.

Odpoczynek Marianek w Polanicy Zdrój 2017
01.07.2017

Odpoczynek Marianek w Polanicy Zdrój 2017

Od poniedziałku do piątku pierwszego tygodnia wakacji Grupa Dzieci Maryi naszej parafii odpoczywała w Polanicy Zdrój pod opieką Ks. Leszka. W tym czasie Dziewczynom udało się skorzystać z wielu atrakcji m.in. wycieczek do kina, na basen, w "Błędne Skały" w Górach Stołowych.

Intencje Róż na lipiec 2017
30.06.2017

Intencje Róż na lipiec 2017

Oto intencje Róż Różańcowych jakie prosimy podjąć nasze drogie Róże Różańcowe

Wieczór ku czci św. Jana 2017
24.06.2017

Wieczór ku czci św. Jana 2017

Już po raz piąty wieczorem w wigilię parafialnego odpustu ku czci św. Jana Chrzciciela modliliśmy się przez wstawiennictwo naszego Patrona o Bożą opiekę dla naszej Parafii.

Zmiany personalne w naszej Parafii
17.06.2017

Zmiany personalne w naszej Parafii

W piątek 16 czerwca biskup opolski Andrzej Czaja wręczył dekrety wikariuszom, którzy od 24 sierpnia będą posługiwali w nowych parafiach. Decyzją ks. Biskupa nowym wikariuszem naszej Parafii zostanie ks. Mariusz Gawłowski - odwołany z obowiązków wikariusza parafii św. Wawrzyńca w Głuchołazach. Ks. Mariusz obejmie obowiązki wikariusza w naszej Parafii w miejsce ks. Leszka Machulaka, który mianowany został wikariuszem parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Paczkowie.

Procesja Bożego Ciała 2017
15.06.2017

Procesja Bożego Ciała 2017

W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa wyruszyliśmy procesyjnie wędrując z Najświętszym Sakramentem ulicami naszej Parafii i prosząc Dobrego Boga o Jego blogosławiństwo. Zapraszamy do naszej GALERII.

• 19.11.2017
    Ogłoszenia Duszpasterskie 19.11.2017