Intencje Róż - wrzesień 2023

INTENCJE RÓŻ RÓŻAŃCOWYCH – WRZESIEŃ 2023 r.

1. RÓŻA ŚW. TERESKI OD DZIECIĄTKA JEZUS

modli się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, szczególnie z naszej parafii oraz za wywodzących się z Ostroga ks. Marcina Jaśkowskiego, s. Nazarię, s. Damaris i s. Hannę.

2. RÓŻA MATKI BOŻEJ RÓŻAŃCOWEJ

modli się za misjonarzy o Boże błogosławieństwo dla nich, aby razem ze stale wzrastającą rzeszą wiernych wysławiali Boga.

3. RÓŻA ŚW. JANA PAWŁA II

modli się w intencji dzieci i młodzieży rozpoczynających naukę w nowym roku szkolnym, o wszelkie dary Ducha Świętego, aby nie zatracili zapału i chęci do nauki.

4. RÓŻA ŚW. SIOSTRY FAUSTYNY

modli się w intencji Kościoła w Polsce, aby rozwijała się w nim i trwała do końca nienaruszona wiara, świętość obyczajów, wzajemna miłość i prawdziwa pobożność.

5. RÓŻA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

modli się za grupy liturgiczne naszej parafii, szczególnie za marianki i ministrantów, aby po wypoczynku wakacyjnym gorliwie podejmowali swoją służbę dla dobra całej parafii.

6. RÓŻA BŁ. CZESŁAWA

modli się za osoby starsze, które są fundamentem życia i pamięcią narodu, aby ich doświadczenie i mądrość pomagały młodym patrzeć w przyszłość z nadzieją i odpowiedzialnością.

7. RÓŻA ŚW. OJCA PIO

modli się za prześladowanych na całym świecie chrześcijan, aby doświadczali akceptacji wśród bliźnich.

8. RÓŻA ŚW. JANA BOSKO

modli się w intencji Ojca Świętego Franciszka i w jego intencjach oraz o pokój na całym świecie, szczególnie na Ukrainie.

9. RÓŻA ŚW. JANA CHRZCICIELA

modli się za Kapłanów posługujących w naszej parafii o Boże błogosławieństwo, zdrowie, siłę w pracy duszpasterskiej i umocnienie w kapłaństwie.

10. RÓŻA DEKANALNA

BŁ. O. MICHAŁA TOMASZKA i BŁ. O. ZBIGNIEWA STRZAŁKOWSKIEGO

modli się za Kapłanów naszej diecezji, którzy zostali posłani do nowych parafii, szczególnie za Ks. Damiana Kokurowskiego i Ks. Jana Pandera, aby z radością służyli Bogu i ludziom, o Boże błogosławieństwo dla nich.

***************************************************************************************************

INTENCJA PAPIESKA – za ludzi żyjących na marginesie:

módlmy się, aby ludzie, którzy żyją na marginesie społeczeństwa, w nieludzkich warunkach egzystencjalnych, nie byli zapominani przez instytucje i by nigdy nie byli uważani za pozbawionych wartości.