Intencje Róż Różańcowych - czerwiec 2024

1. RÓŻA ŚW. TERESKI OD DZIECIĄTKA JEZUS
modli się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, szczególnie z naszej parafii oraz za
wywodzących się z Ostroga Ks. Marcina Jaśkowskiego, S. Nazarię, S. Damaris i S. Hannę.
2. RÓŻA MATKI BOŻEJ RÓŻAŃCOWEJ
modli się za misjonarzy, aby byli budowniczymi Kościoła i wskazywali drogę zbawienia tym, którzy
jeszcze nie poznali Chrystusa.
3. RÓŻA ŚW. JANA PAWŁA II
modli się za parafian, którzy zaniechali uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii.
4. RÓŻA ŚW. SIOSTRY FAUSTYNY
modli się o wytrwanie Polski przy wartościach chrześcijańskich oraz nauczaniu św. Jana Pawła II.
5. RÓŻA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA
modli się o ochronę życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.
6. RÓŻA BŁ. CZESŁAWA
modli się o pokój w naszych sercach oraz o pokój na całym świecie.
7. RÓŻA ŚW. OJCA PIO
modli się o przestrzeganie praw człowieka na całym świecie oraz o praworządność w Polsce.
8. RÓŻA ŚW. JANA BOSKO
modli się za Ojca Świętego Franciszka i w jego intencjach.
9. RÓŻA ŚW. JANA CHRZCICIELA
modli się za Kapłanów pracujących w naszej parafii, aby dobry Bóg umacniał ich w powołaniu
i obdarzał potrzebnymi łaskami.
10. RÓŻA BŁ. O. MICHAŁA TOMASZKA i BŁ. O. ZBIGNIEWA STRZAŁKOWSKIEGO
(RÓŻA DEKANALNA)
modli się za Diecezję Opolską, abyśmy nie ustawali w modlitwie i za nasze Rodziny.
INTENCJA PAPIESKA – za ludzi, którzy uciekają ze swojego kraju:
módlmy się, aby migranci, uciekający przed wojnami lub głodem, zmuszeni do podróży
pełnych niebezpieczeństw i przemocy, znajdowali w krajach, które ich przyjmują,
gościnę i nowe możliwości życia.