INTENCJE RÓŻ RÓŻAŃCOWYCH - LIPIEC

1. RÓŻA ŚW. TERESKI OD DZIECIĄTKA JEZUS

modli się za Ojca Świętego Franciszka o siły i zdrowie w kierowaniu Kościołem na świecie.

2. RÓŻA MATKI BOŻEJ RÓŻAŃCOWEJ

modli się za Kapłanów pracujących w naszej parafii o umocnienie w kapłaństwie i o wszelkie potrzebne dla nich łaski.

3. RÓŻA ŚW. JANA PAWŁA II

modli się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, szczególnie z naszej parafii oraz za wywodzących się z Ostroga ks. Marcina, s. Nazarię, s. Damaris i s. Hannę.

4. RÓŻA ŚW. SIOSTRY FAUSTYNY

modli się za misjonarzy, aby ich praca przynosiła obfite owoce oraz o Boże błogosławieństwo dla nich.

5. RÓŻA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

modli się za dzieci i młodzież przebywające na wakacjach, aby nie zapominali o modlitwie i niedzielnej Mszy św.

6. RÓŻA BŁ. CZESŁAWA

modli się za naszą Ojczyznę, aby pozostawała wierna Krzyżowi, Świętej Ewangelii i Matce Bożej.

7. RÓŻA ŚW. OJCA PIO

modli się za młodych udających się do Lizbony na Światowe Dni Młodzieży, aby własnym życiem świadczyli o Chrystusie.

8. RÓŻA ŚW. JANA BOSKO

modli się o zakończenie wojen, pokój na Ukrainie i o nawrócenie Rosji.

9. RÓŻA ŚW. JANA CHRZCICIELA

modli się za prześladowanych chrześcijan, aby byli niezłomnymi wyznawcami Chrystusa.

10. RÓŻA DEKANALNA BŁ. O. MICHAŁA TOMASZKA i BŁ. O. ZBIGNIEWA STRZAŁKOWSKIEGO

modli się o pokój na świecie, szczególnie na Ukrainie.

INTENCJA PAPIESKA – o życie eucharystyczne:

módlmy się, aby katolicy stawiali w centrum swojego życia celebrowanie Eucharystii, która głęboko przemienia relacje międzyludzkie oraz otwiera na spotkanie z Bogiem i braćmi.