29.11.2019

Ogłoszenia Parafialne 01.12.2019

Dziś rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny oraz czas Adwentu; przed kościołem tradycyjny kiermasz Adwentowy przygotowany przez nasze Marianki (dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na potrzeby wspólnoty Dzieci Maryi); na plebani, do nabycia opłatki i świece Caritas (DUŻA w cenie 12 zł a mała 5zł); na godz. 16:30 zapraszamy na pierwsze nabożeństwo adwentowe, podczas którego będą poświęcone lampiony i wieńce adwentowe;

 

KOLEKTY: dziś na Wyższe Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne w Opolu i inne Instytucje Diecezjalne a w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii; ZA TYDZIEŃ przed kościołem zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie;              

BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:

- za posprzątanie naszego kościoła i przygotowanie go na niedzielę rodzinom:

 

- za złożoną ofiarę na sprzątanie kościoła rodzinom: Beleć i Wojtas

- do sprzątania naszej świątyni w kolejnym tygodniu prosimy rodziny: Sobolewski, Błażyczek, Tomaszewski, Koleśnik i Duda;

 

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

- od poniedziałku rozpoczynamy celebrację Mszy ku czci MB w Adwencie, czyli Roraty; rano z kazaniem dla dorosłych o godz. 6:45, wieczorem dla dzieci i młodzieży o godz. 17:00, a w soboty o godz. 8:00 dla wszystkich; zachęcamy, do udziału w roratach, niech każdy uczestnik ma ze sobą roratni lampion oraz modlitewnik/śpiewnik Drogę do Nieba, abyśmy mogli przez procesję i wspólny śpiew kultywować adwentowe tradycje; ze względu na roraty w grudniu nie ma Mszy Szkolnej ani spotkań przed bierzmowaniem;

- podobnie jak w ubiegłych latach chcemy w czasie tegorocznych rorat losować różne upominki dla dzieci; osoby, które chcą przekazać na ten cel symboliczne podarunki prosimy o składanie ich na plebani;

- w poniedziałek po wieczornej Mszy ok. godz. 18:00 spotkanie formacyjne dla Róż Różańcowych;

- we wtorek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego. Prezbitera;

- w środę liturgiczne wspomnienie ku czci św. Barbary o godz. 9:00 Msza Święta w intencji Górników i ich rodzin;

- w tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca; poranne Msze według intencji wskazanych w czwartek za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, w piątek w intencji Czcicieli NSPJ a w sobotę w intencji czcicieli NMP i o nawrócenie grzeszników;

-  w piątek liturgiczne wspomnienie ku czci św. Mikołaja;

- w sobotę wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; Msza poranna o godz. 8:00 a po niej comiesięczne odwiedziny chorych (osoby spoza stałej listy prosimy zgłaszać telefonicznie lub bezpośrednio u księży); następne odwiedziny chorych odbędą się przed świętami 21 grudnia; od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Spowiedź Święta; w tygodniu Spowiedź przed poranną i wieczorną Mszą;

- w przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP; uroczysta Msza w intencji Kongregacji Mariańskiej o godz. 10:30;

- kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od 16:30 do 17:30 w pozostałe dni tygodnia po Mszach Świętych; w sobotę i niedzielę nieczynna; przyjmowane są już intencje na rok A.D. 2020;

- przy wyjściu z kościoła do nabycia czasopismo Gość Niedzielny w cenie 6 zł;

Podziel się:
Ogłoszenia parafialne
 • 04.04.2020
  Ogłoszenia Parafialne 05.04.2020
  więcej »
 • 28.03.2020
  Ogłoszenia Parafialne 29.03.2020
  więcej »
 • 21.03.2020
  Ogłoszenia Parafialne 22.03.2020
  więcej »
pokaż wszystkiepokaż wszystkie
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij