15.06.2019

Ogłoszenia Parafialne 16.06.2019

Dziś obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy; z naszej parafii o godz. 8:30 wyruszy piesza pielgrzymka do Sanktuarium MB w Raciborzu; z tej racji nie będzie Mszy o godz. 9:00;  zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe  o godz. 16:30; prosimy, aby na Msze i Nabożeństwa zabierać ze sobą modlitewnik / śpiewnik Droga do Nieba;

 

 • KOLEKTY: dziś, w przyszłą niedzielę i z Uroczystości Bożego Ciała na potrzeby naszej parafii; a przed kościołem dziś zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu;
 • BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:

- za posprzątanie naszego kościoła i przygotowanie go na niedzielę rodzinom:

- do sprzątania naszej świątyni w kolejnym tygodniu prosimy rodziny: Wolek, Gawryluk, Wróblewski, Bubon, Kulaszewska i Moskwa

 

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

- w poniedziałek wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika; o godz. 17:30 Nabożeństwo do Ducha Świętego;

- we wtorek  na godz. 16:30 zapraszamy dzieci Szkoły Podstawowej i Przedszkolaków na Mszę Szkolną na zakończenie roku katechetycznego 2018/2019; po wieczornej Mszy Świętej nauka dla Ruchu Szensztackiego;

- w czwartek przeżywamy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało; Msze Święte o godz. 7:30, 9:00 – z procesją ulicami Ostroga, bezpośrednio po procesji ok. godz. 11:30 i o 17:00; zachęcamy do licznego udziału w procesji eucharystycznej, która jest wyrazem naszej wiary; zwracamy się z prośbą o pomoc                         w przygotowaniu oprawy procesji do wszystkich grup parafialnych, niech nie zabraknie Liturgicznej Służby Ołtarza, Szafarzy, Marianek, Dzieci I Komunijnych, dzieci sypiących kwiaty, bierzmowańców; dzieci niech zabiorą ze sobą chorągiewki, dzwoneczki;;

Prosimy o przygotowanie Ołtarzy: I – przy Zakładzie Techniki Spawalniczej; II – przy sklepie odzieżowym Gabriela; III – przy kaplicy ul. Rzemieślnicza; IV przy ul. Rudzkiej; Zachęcamy do podtrzymywania tradycji i udekorowania okien naszych mieszkań i domów nie tylko na trasie procesji ale i poza nią – niech to będzie wyraz naszego chrześcijańskiego życia;

Zwracamy się również z prośbą, jeśli to możliwe, o przynoszenie kwiatów i płatków kwiatów dla dzieci do sypania na dzień Uroczystości Bożego Ciała i jej Oktawy. Od piątku do przyszłego czwartku będzie Oktawa Bożego Ciała, czyli po wieczornej Mszy procesja z Najświętszym Sakramentem dookoła kościoła.

- w piątek wspomnienie NMP Opolskiej; o godz. 17:30 Nabożeństwo do CPJ;

- w sobotę od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz okazja do Spowiedzi św. przed odpustem;  o godz. 19:00 wyruszymy z naszego kościoła nad Odrę na Obrzędy Świętojańskie; procesja zakończy się w kaplicy Zamkowej – serdecznie zapraszamy; zachęcamy wszystkie Kobiety, Niewiasty by przystroić się w wianki;

- w przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową ku czci Narodzenia św. Jana Chrzciciela; suma odpustowa o godz. 10:30; Uroczystością będzie przewodniczył Ks. płk. dr prałat Witold Mach – proboszcz garnizonu z Katowic, który wygłosi Słowo Boże podczas wszystkich Mszy;              

- kancelaria parafialna czynna  w poniedziałek i piątek od 16:30 do 17:30 w pozostałe dni tygodnia po Mszach Świętych;  w sobotę i niedzielę nieczynna;

- przy wyjściu z kościoła do nabycia czasopismo Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny z bransoletką w cenie 5 zł; 

ZAPOWIEDZI:

v  Joanna Kasprzykowska z Raciborza i Tomasz Karpiniec z Raciborza zap. II

v  Justyna Fojcik z Rudnika i Jarosław Zdziebło z Raciborza zap. II

v  Małgorzata Erenberg z Raciborza i Rafał Kłosek z Raciborza zap. I

v  Magdalena Gorażdza z Polskiej Cerekwi i Mark Szalc z Raciborza zap. I

v  Anna Koterba z Wojnowic i Rafał Karolewicz z Raciborza zap. I

 

Do wieczności Pan Bóg powołał:

Śp. Stanisław Grosman

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się:
Ogłoszenia parafialne
 • 11.10.2019
  Ogłoszenia Parafialne 13.10.2019
  więcej »
 • 04.10.2019
  Ogłoszenia Parafialne 06.10.2019
  więcej »
 • 27.09.2019
  Ogłoszenia Parafialne 29.10.2019
  więcej »
pokaż wszystkiepokaż wszystkie
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij