Jezus przyszedł do serc
03.05.2009

Jezus przyszedł do serc


3 maja o godz. 10.00 nasze dzieci z klas III w pełni uczestniczyły w Eucharystii...


Stało się to po raz pierwszy w ich życiu, oby od tej pory stało się to częstą praktyką. Uroczystości rozpoczęły się przed świątynią, od poświęcenia książeczek do nabożeństwa. Następnie rodzice udzielili błogosławieństwa swoim pociechom i wyruszyła procesja do kościoła. Liturgia w całości przygotowana była przez dzieci, począwszy od czytania, poprzez psalm, modlitwę wiernych czy przygotowanie darów. Tuż przed przyjęciem Chrystusa dzieci wypowiedziały specjalną modlitwę po czym wraz z rodzicami uformowały procesję do ołtarza, by przeżyć kulminacyjny moment dnia. Potem były pieśni uwielbiające Jezusa a w końcu głos zabrały dzieci, wyrażając wdzięczność Bogu, kapłanom, katechetom, rodzicom i bliskim. Po południu wszyscy zebrali się ponownie w świątyni, by uczestniczyć w nabożeństwie majowym. Tę część zakończyły wspólne zdjęcia poszczególnych klas z księżmi.

Podziel się:
Galeria zdjęć (24)
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij