19.03.2019

Ogłoszenie Jałmużnika Biskupa Opolskiego

Z inspiracji nauczania Papieża Franciszka i przykładu jego wrażliwości na potrzeby ubogich, w naszej diecezji funkcjonuje urząd Jałmużnika Biskupa Opolskiego, który obecni pełni Siostra Aldona Skrzypiec ze Zgromadzenia Sióstr Służebnic Ducha Świętego z Opola.

 

W imieniu Biskupa Opolskiego koordynuje ona działalność pomocową, obejmując nią ubogich i doświadczonych nieraz skrajną biedą i bezdomnością. Za nami już dwa większe wydarzenia będący owocem tej działalności. Były  nimi: obchód Światowego Dnia Ubogich 18 listopada 2018 r. na opolskim Rynku oraz Wigilia Biskupa Opolskiego z Bezdomnymi, która odbyła się 24 grudnia w Domu Biskupim. Na co dzień wsparcie dla ubogich animowane przez Jałmużnika Biskupiego przejawia się m.in. organizowaniem cotygodniowego sobotniego posiłku dla osób bezdomnych, tzw. „Śniadania z nadzieją” oraz rozpoznawaniem i zaradzaniem indywidualnym potrzebom spotykanych wtedy i na co dzień na ulicach ubogich.

Ta codzienna działalność dokonuje się bez rozgłosu i z poszanowaniem delikatnej natury trosk ludzi ubogich i ich prywatności, ale generuje też bardzo konkretne koszty. Dlatego w imieniu Biskupa Opolskiego, powołując się na wielkopostne wezwanie do wielkoduszności i miłosierdzia,  zwracam się do Księdza, a za pośrednictwem Księdza także do znanych Księdzu hojnych ludzi dobrej woli, o jednorazowe albo cykliczne wsparcie dla najbardziej ubogich i bezdomnych, jako dopełnienie licznych dzieł dobroczynnych realizowanych w parafiach i lokalnych społecznościach.

Podziel się:
Ogłoszenia parafialne
 • 07.12.2019
  Ogłoszenia Parafialne 08.12.2019
  więcej »
 • 29.11.2019
  Ogłoszenia Parafialne 01.12.2019
  więcej »
 • 23.11.2019
  Ogłoszenia Parafialne 24.11.2019
  więcej »
pokaż wszystkiepokaż wszystkie
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij