Ochrona Danych Osobowych

Informujemy, że w naszej parafii sposób przetwarzania danych osobowych jest zgodny z obowiązującym prawem kanonicznym.

W związku z wprowadzeniem prawa o ochronie danych osobowych prosimy, aby wszelkie dokumenty (akty chrztów, bierzmowania, małżeństwa, zaświadczenia dla chrzestnych itp) odbierać osobiście, ewentualnie poprzez osobę upoważnioną pisemnie (z wyjątkiem zaświadczeń dla chrzestnych - tutaj prosimy o osobistą obecność). Istnieje możliwość wysłania takich dokumentów, ale do parafii zamieszkania osoby zainteresowanej, gdzie mogą być odebrane.

Publikowanie zapowiedzi, intencji Mszalnych itp. informacji na ogłoszeniach, w gazetce, na stronach internetowych nie narusza obowiązującego prawa.Wzór upoważnienia:

. . . . . . . . . . . . . . . . . . dnia . . . . . . . . . . . . . . .

Rzymskokatolicka Parafia pw. św. Jana Chrzciciela

w Raciborzu - Ostróg

Upoważnienie do odbioru dokumentów

Ja…………………………………………..…………………….…… (imię i nazwisko)

legitymująca/cy się dowodem osobistym numer ………………...…….……………….,

upoważniam……………………………………………………………..…………(imię i nazwisko),

legitymującą/go się dowodem osobistym o numerze …………………….………….,

do odbioru ………………………………………………………………………………. . . . . . . . . . .

(wpisać rodzaj dokumentu, np. Aktu chrztu, oraz ewentualnie: mojego syna/córki, imię nazwisko)

.....................……………………………

(własnoręczny podpis osoby udzielającej upoważnienia)