U bł. Marii Merkert /i nie tylko/
01.05.2009

U bł. Marii Merkert /i nie tylko/


Dnia 25 kwietnia 2009 roku uczestniczyliśmy w kolejnej pielgrzymce parafialnej...


Razem z Księdzem Wojciechem wyruszyliśmy do Nysy, miasta naszej diecezji, które nazywane jest śląskim Rzymem, ze względu na to, iż w centrum znajduje się wiele kościołów i kaplic. W Nysie nawiedziliśmy kościół św. Jakuba i św. Agnieszki, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy św. Tu modliliśmy się też przy grobie bł. Marii Merkert. Świątynia nyska posiada najbardziej spadzisty dach w Europie. Byliśmy również w dawnym seminaryjnym – a w tym roku jubileuszowym (trwa Rok św. Pawła) – kościele św. Piotra i Pawła, gdzie modliliśmy się podczas specjalnego nabożeństwa odpustowego ku czci św. Pawła. W Nysie zdecydowana większość pielgrzymów raciborskich miała po raz pierwszy kontakt z siostrami z jedynego zakonu kontemplacyjnego w naszej diecezji. Były to Siostry Służebnice Ducha Świętego od Wieczystej Adoracji. Rozmawialiśmy z siostrą przez kraty… Było to jakby spotkanie z innym światem. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Prudniku – Lesie, gdzie mieści się Sanktuarium św. Józefa Robotnika. Tam też przed laty internowany był przez władze komunistyczne Sługa Boży Ksiądz Prymas Stefan Wyszyński. Byliśmy jeszcze w Głogówku i w Sanktuarium Matki Boskiej Loretańskiej. Bardziej szczegółowy opis tego dnia już wkrótce…

Podziel się:
Galeria zdjęć (28)
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij