24.11.2018

Ogłoszenia Parafialne 25.11.2018

Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego – Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata; dzień patronalny LSO; naszym ministrantom, lektorom i szafarzom składamy z serca płynące życzenia Bożego błogosławieństwa i gorliwości w służbie przy ołtarzy Chrystusowym o godz. 12:00 uroczysta Msza w ich intencji; na godz. 16:30 zapraszamy na niedzielne nabożeństwo, podczas którego dokonamy odnowienia aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana;

 • KOLEKTY: dziś na bieżące potrzeby naszej parafii a w przyszłą niedzielę na Wyższe Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne w Opolu i inne instytucje diecezjalne; dziś  przed kościołem zbiórka do puszek na remont katedry opolskiej;
 • BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:

- za posprzątanie naszego kościoła i przygotowanie go na niedzielę rodzinom:

 

- do sprzątania naszej świątyni w kolejnym tygodniu prosimy rodziny: Glinkowski, Madzia, Walczyk, Pawłowicz i Stępień

 

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

- w kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje na rok 2019; zapraszamy w godzinach urzędowania w poniedziałek i piątek w godz. 16:30 do 17:30; w pozostałe dni po wieczornej i porannej Mszy;

- w poniedziałek o godz. 17:30 Nabożeństwo do Ducha Świętego;

- we wtorek na godz. 16:30 zapraszamy uczniów Szkoły Podstawowej wraz z katechetami na Mszę Szkolną;

- w piątek święto św. Andrzeja Apostoła; mając na uwadze dobro duchowe wiernych chcących świętować tzw. „andrzejki”, Biskup Opolski udziela dyspensy od obowiązku zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla wszystkich wiernych przebywających na terenie Diecezji Opolskiej; o godz. 17:30 Nabożeństwo do C.P.J; na wieczorną Mszę Świętą zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas VI; po Mszy krótkie spotkanie formacyjne;

- w sobotę I sobota miesiąca; poranna Msza do Niepokalanego Serca NMP po Mszy różaniec wynagradzający; od godz. 8:00 co miesięczne odwiedziny chorych (osoby spoza stałej listy prosimy zgłaszać telefonicznie lub osobiście u księży); następne odwiedziny chorych odbędą się przed świętami tj.: 22 grudnia; od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja w ciszy i okazja do Spowiedzi Świętej;  Spowiedź w tygodniu pół godziny przed poranną          i wieczorną Mszą Świętą; w sobotę o godz. 17:00 w salce nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy będą chrzcić swoje dzieci w miesiącu grudniu;

- w przyszłą niedzielę rozpoczynamy nowy rok liturgiczny – I niedziela Adwentu – czas radosnego wyczekiwania nadejścia Jezusa Chrystusa;  przed kościołem tradycyjny kiermasz adwentowy a na plebanii do nabycia opłatki wigilijne i świece Caritas (małe i duże);

-  w niedzielę 02 grudnia w klasztorze Annuntiata w Raciborzu odbędzie się adwentowy dzień skupienia dla kobiet – szczegóły na plakacie;

- przy wyjściu z kościoła do nabycia czasopismo Gość Niedzielny z kalendarzem na 2019  i Mały Gość niedzielny z lampionem adwentowym w cenie 5 zł;

Podziel się:
Ogłoszenia parafialne
 • 20.04.2019
  Ogłoszenia Parafialne 21.04.2019
  więcej »
 • 13.04.2019
  Ogłoszenia Parafialne 14.04.2019
  więcej »
 • 05.04.2019
  Ogłoszenia Parafialne 07.04.2019
  więcej »
pokaż wszystkiepokaż wszystkie
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij