29.10.2018

Ogłoszenia Duszpasterskie 28.10..2018

Obchodzimy dziś XXX Niedzielę w Okresie Zwykłym i przeżywamy 10 dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „Pakistan – przerwać milczenie”, naszą modlitwą i wsparciem materialnym pragniemy otoczyć Kościół w Pakistanie; na godz. 16:30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w tej intencji;

• KOLEKTY: dziś na bieżące potrzeby naszej parafii, przed kościołem zbiórka do puszek na Kościół Prześladowany a w przyszłą niedzielę na Wyższe Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne w Opolu i inne instytucje diecezjalne;
• BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:
- za posprzątanie naszego kościoła i przygotowanie go na niedzielę rodzinom: Mros 4 osoby, Roj dwie osoby i Kwaśny;
- panu Tadeuszowi, Stanisławowi; paniom Stanisławie, Renacie, Marii i Halinie za prace wokół naszego kościoła i na starym cmentarzu;
- do sprzątania naszej świątyni w kolejnym tygodniu prosimy rodziny: Lamla, Duda, Deptuła, Paszek, Broda i Fritza;

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

- w kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje urodzinowo – jubileuszowe na rok 2019 (INTENCJE ZA ŻYJĄCYH), a od listopada za zmarłych;
- w tym tygodniu kończymy miesiąc październik a z nim nabożeństwa różańcowe; tym bardziej zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17:30;
- we wtorek na godz. 17:30 w miejsce Mszy Szkolnej zapraszamy wszystkie dzieci Szkoły Podstawowej (klasy I – V włącznie) wraz z Katechetami na nabożeństwo różańcowe; jednocześnie informujemy, że Msza Szkolna od Listopada celebrowana będzie we wtorki o 16:30;
- w czwartek obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych w tym dniu Msze Święte w porządku niedzielnym, Msza o godzinie 14:00 będzie celebrowana na Cmentarzu; wierni, którzy nawiedzą kościół, kaplicę publiczną od południa lub we wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych mogą dostąpić odpustu zupełnego za zmarłych; można go uzyskać jeden raz w ciągu dnia – warunki: modlitwa Ojcze nasza, Wierzę.., i dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego; przystąpienie do sakramentu pokuty i przyjęcie Komunii świętej; w dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust za nawiedzenie cmentarza, spełniając powyższe warunki;
- w czwartek poranna Msza w int. kapłanów i o nowe powołania kapłańskie z racji I czwartku m-ca;
- w piątek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych; Msze Święte celebrowane są w ten dzień o godz. 6:45 (w intencji Czcicieli NSPJ – z racji I piątku miesiąca), na Cmentarzu o godz. 9:00 w języku niemieckim i o godz. 10:30 w języku polskim, popołudniu o godz. 16:00 i 18:00 w kościele parafialnym;
Od piątku zapraszamy do modlitwy różańcowej z wypominkami za zmarłych codziennie od 2 do 8 listopada o godz. 17:30, kartki są do zabrania przy wyjściu z kościoła, można je składać w zakrystii, kancelarii lub bezpośrednio przekazać księżom; prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk zmarłych, za których będziemy się modlić;
W ten piątek NIE BĘDZIE SPOTANIA DLA BIERZMOWAŃCÓW (odbędą się one 9 listopada klasy III Gimnazjum, 23 listopada klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej i 30 listopada klasy VI)
- w sobotę poranna Msza w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP, po niej różaniec wynagradzający; od godz. 8:00 odwiedziny chorych (osoby spoza stałej listy prosimy zgłaszać na plebanii);o godz. 17:00 nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych, którzy będą chrzcili swoje dzieci w miesiącu listopadzie; od godz. 17:00 adoracja w ciszy i okazja do Spowiedzi Świętej; Spowiedź w tygodniu 30 minut przed Mszą Świętą rano i wieczorem;
- przy wyjściu z kościoła do nabycia czasopismo Gość Niedzielny z dodatkiem modlitwą za zmarłych oraz Mały Gość Niedzielny dla najmłodszych w cenie 5 zł;

Podziel się:
Ogłoszenia parafialne
 • 22.03.2019
  Ogłoszenia Parafialne 24.03.2019
  więcej »
 • 15.03.2019
  Ogłoszenia Parafialne 17.03.2019
  więcej »
 • 10.03.2019
  Ogłoszenia Parafialne 10.03.2019
  więcej »
pokaż wszystkiepokaż wszystkie
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij