01.09.2018

Ogłoszenia Duszpasterskie 02.09.2018

Przeżywamy dziś  XXII Niedzielę w Okresie Zwykły; w naszej parafii dziękujemy Panu Bogu za tegoroczne plony i obchodzimy Dożynki Parafialne, uroczysta SUMA o godz. 10:30 w intencji Działkowców, Ogrodników i Rolników naszej parafii;

na godz. 16:30 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne;

 • KOLEKTY: dziś na potrzeby Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego oraz innych instytucji diecezjalnych w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii a przed Kościołem zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu ;
 • BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:

- za posprzątanie naszej świątyni i przygotowanie jej na niedzielę rodzinie:

           - do sprzątania naszej świątyni w kolejnym tygodniu  prosimy rodziny: Błaszków, Nowicka, Plewczyński, Dzumyk, Burda i Płaczek

 

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

- od poniedziałku 3 września poranna Eucharystia celebrowana jest o godz. 6:45,z Sakramentu Pokuty i Pojednania można skorzystać 30 minut przed Mszą poranna i wieczorną; Kancelaria Parafialna czynna w poniedziałek i piątek od 16:30 do 17:30 w pozostałe dni po porannej i wieczornej Mszy;

- w poniedziałek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła; o godz. 17:30 Nabożeństwo do Ducha Świętego a po wieczornej Mszy spotkanie formacyjne dla Róż Różańcowych;

- we wtorek na godz. 18:00 zapraszamy wszystkie dzieci Szkoły Podstawowej, Nauczycieli oraz naszych Katechetów na Msze Szkolną rozpoczynającą Rok Szkolny i Katechetyczny; podczas Mszy poświęcenie tornistrów i przyborów szklonych uczniów klas pierwszych;

- w I czwartek miesiąca poranna Msza w intencji kapłanów prosząc o świętość ich życia oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne; o godz. 17:00 Godzina Święta;

- w I piątek miesiąca poranna Msza w intencji czcicieli NSPJ; o godz. 17:30 Nabożeństwo do CPJ (przy Ołtarzu Głównym); 

- w sobotę ŚWIĘTO NARODZENIA NMP; o godz. 10:00 powakacyjne spotkanie dla Liturgicznej Służby Ołtarza oraz tych wszystkich chłopaków, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów (spotkanie odbędzie się w salce katechetycznej) oraz spotkanie dla Kongregacji Mariańskiej i wszystkich dziewczyn, które chciałyby dołączyć do grona naszych Marianek (spotkanie w kościele)

- w sobotę od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja w ciszy oraz okazja do Spowiedzi Świętej; zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież w kończącym się czasie wakacyjnym;

- w przyszłą niedzielę Mszao godz. 9:00 w języku niemieckim; zaś na godz. 12:00 zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na Msze, która swoją oprawą liturgiczną jak również kazaniem jest celebrowana szczególnie dla nich;

- przy wyjściu z kościoła do nabycia czasopismo Gość Niedzielny i dla najmłodszych powakacyjne wydanie Małego Gościa Niedzielnego w cenie 5 zł;

 

ZAPOWIEDZI:

v     Agata Górska z Raciborza – Szymon Rudek z Raciborza; zap. I

v     Mirosława Fabińska z Raciborza – Krzysztof Plinta z Raciborza; zap I

Podziel się:
Ogłoszenia parafialne
 • 17.07.2019
  Ogłoszenia Parafialne 21.07-04.08.2019
  więcej »
 • 06.07.2019
  Ogłoszenia Parafialne 07.07 - 20.07.2019
  więcej »
 • 29.06.2019
  Ogłoszenia Parafialne 30.06.2019
  więcej »
pokaż wszystkiepokaż wszystkie
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij