01.04.2018

Ogłoszenia Duszpasterskie 01.04.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
01 kwietnia 2018
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGOChrystus Zmartwychwstał, Prawdziwie Zmartwychwstał!


• Dziś obchodzimy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego wszystkim Parafianom i Gościom z okazji przeżywanych Świąt składamy najlepsze życzenia: obfitości łask Zmartwychwstałego, Bożego Błogosławieństwa a przede wszystkim umocnienia w wierze i paschalnej radości!
• Doniosły fakt Zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią domaga się od nas chrześcijan wielkiej uwagi. Dlatego Kościół obchodzi tzw.: OKTAWĘ WIELKANOCNĄ, która jest jakby „jednym wielkim dniem świątecznym”. Każdego dnia w oktawie przeżywamy Wielkanoc, o czym mówią czytani i uroczysta liturgia. Dlatego zachęcamy wszystkich do udziału w tym tygodniu we Mszach Świętych rano 6:45 i wieczorem 18:00!
• KOLEKTY: dziś na potrzeby naszej parafii, jutro w Poniedziałek Wielkanocny na KUL; w przyszłą niedzielę na Caritas Diecezji Opolskiej;
• BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:
- za sprzątanie naszej świątyni Rodzinom: Chłapek, Weczerek;
- wszystkim zaangażowanym w przygotowanie naszej świątyni na czas świąteczny, za dekoracje Ciemnicy, Bożego Grobu, ofiarowane kwiaty w naszej świątyni, przygotowanie obrusów na ołtarze;
Serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w Liturgię Triduum Paschalnego: Szafarzom, Lektorom Starszym i Młodszym, Ministrantom, Kandydatom; Dzieciom Maryi, Różom Różańcowym, Panom posługującym przy Baldachime i Lampionach;
- do sprzątania naszej świątyni prosimy Rodziny z ul. Lotniczej 12: Kwiatkowski, Skowronek,
Koterba, Głowacz i Kuśmierz
W BIEŻĄCYM TYGODNIU:
- jutro w poniedziałek II dzień świąt i oktawy. Msze Święte jak w każdą niedzielę, nie będzie nabożeństwa popołudniowego;
- we wtorek nie będzie MSZY SZKOLNEJ; po wieczornej Mszy spotkanie formacyjne dla Róż Różańcowych;
- w czwartek o godz. 17:00 Godzina Święta;
- w czwartek o godz. 19:00 w parafii św. Jadwigii w Markowicach odbędzie się coroczny Konewnt, czyli Uroczysta Msza Święta celebrowana przez wszystkich Kapłanów posługujących w naszym dekanacie raciborskim – Serdecznie Zapraszamy do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu;
- w czwartek 5 kwietnia o godz. 18.00 w Domu Kultury Strzecha w Raciborzu wyświetlany będzie film fabularny pt. "Sprawa Chrystusa". Jest to film oparty na prawdziwej historii amerykańskiego prawnika i dziennikarza śledczego Lee Strobla, laureata Nagrody Pulitzera, który w wyniku swojego dziennikarskiego śledztwa z ateisty stał się chrześcijaninem. Cena biletu normalnego to 5 zł; z Kartą Senior 60+ 2,50 zł.
- w piątek z racji Oktawy Wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych!
- z racji pierwszego czwartku, piątku i soboty zapraszmy na poranne Msze (w czwartek za kapłanów prosząc o powołania kapłańskie; w piątek w intencji Czcicieli NSPJ a w sobotę jako wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu NMP);
- w sobotę po porannej Mszy Świętej różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP; o godz. 16:00 I Spowiedź dla dzieci Komunijnych;
- w przyszłą niedzielę (Niedziela Bożego Miłosierdzia) rozpoczynamy 74 Tydzień Miłosierdzia;
- przy wyjściu z kościoła można nabyć czasopismo katolickie: Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny dla najmłodszych w cenie 5 zł ;
- w zakrystii i kancelarii jest do nabycia jeszcze opracowanie o kulcie maryjnym na Ostrogu pod redakcją p. Zofii Plewczyńskiej; książka zawiera bogate omówienie duchowości maryjnej naszej parafii i zawiera wiele ciekawych, archiwalnych zdjęć; dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na duszpasterstwo dzieci i młodzieży naszej parafii; cena to 20 zł;

ZAPOWIEDZI:
 Jakub Wojteczek z Raciborza i Jolanta Istel z Raciborza, zap. III
 Sebastian Krybus z Raciborza i Natalia Til z Raciborza, zap. II
 Krzysztof Pajkert z Raciborza i Konstancja Hajost z Dytmarowa, zap. I

Podziel się:
Ogłoszenia parafialne
 • 12.01.2019
  Ogłoszenia Parafialne 13.01.2019
  więcej »
 • 05.01.2019
  Ogłoszenia Parafialne 06.01.2019
  więcej »
 • 29.12.2018
  Ogłoszenia Parafialne 30.12.2018
  więcej »
pokaż wszystkiepokaż wszystkie
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij