03.03.2018

Ogłoszenia Duszpasterskie 04.03.2018

 • Dziś przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu; w naszej parafii rozpoczynamy czas rekolekcji, które głosi ks. Tomasz Rehlis - doktorant prawa kanonicznego na KUL; Naszemu Rekolekcjoniście życzymy wszelkich łask Bożych i darów Ducha Świętego w prowadzeniu nas ścieżkami wielkopostnego skupienia ku miłości Bożej;

      na godzinę 16:30 zapraszamy na trzecie nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazanie pasyjnym; w tym roku cykl kazań pasyjnych głosi ks. Mariusz          Gawłowski;

 • KOLEKTY: dziś na Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne w Opolu i inne Instytucje Diecezjalne w przyszłą niedziele na potrzeby naszej parafii;
 • BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:

-  za sprzątanie naszej świątyni Rodzinom:

- do sprzątania naszej świątyni prosimy Rodziny z ul. Lotniczej 8: Zieleźna, Goliasz, Piechniczek, Bugała, Kicka;

 

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

- od dziś rozpoczynamy czas rekolekcji plan rekolekcji jest wywieszony w gablocie, dostępny na stronie internetowej i parafialnym facebooku; zachęcamy do zapoznania się z nim i zaplanowania czasu na wielkopostne skupienie;

- w poniedziałek o godz. 17:30 Nabożeństwo do Ducha Świętego;

- w czwartek 8 marca obchodzimy święto Kobiet w ten dzień szczególnie zapraszamy na wieczorna Mszę w intencji Kobiet;

- w piątek o godz. 17:00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej z zaleckami za zmarłych; zalecki można składać w kancelarii, zakrystii lub bezpośrednio przekazać Księdzu; wieczorem o godz. 19:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z Klasy II Gimnazjum;

- Spowiedź w tygodniu od poniedziałku do piątku przed poranną i wieczorną Mszą Świętą; w sobotę od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu – Adoracja w ciszy i Spowiedź Święta do godz. 18:00;

- w przyszłą niedzielę 11 marca odbędzie się wielkopostne skupienie dla mężczyzn w klasztorze Annuntiata; rozpoczęcie o godz. 9:00 zakończenie ok. godz. 13:30; w imieniu Sióstr serdecznie zapraszamy;

- przy wyjściu z kościoła można nabyć czasopismo katolickie: Gość Niedzielny w cenie 5 zł

- w zakrystii i kancelarii jest do nabycia jeszcze opracowanie o kulcie maryjnym na Ostrogu pod redakcją p. Zofii Plewczyńskiej; książka zawiera bogate omówienie duchowości maryjnej naszej parafii i zawiera wiele ciekawych, archiwalnych zdjęć; dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na duszpasterstwo dzieci i młodzieży naszej parafii; cena to 20 zł;

- Dyrekcja szkoły Podstawowej Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Raciborzu dnia 5 marca w godz. 16:00 – 18:00 zaprasza Kandydatów do klas pierwszych wraz z rodzicami na Dzień Otwartych Drzwi Szkoły;

ZAPOWIEDZI:

-  Ewelina Kosela z Raciborza i Łukasz Kaczmarek z Raciborza zap. II

-  Izabela Jaśkowska z Raciborza i Damian Adamiec z Raciborza zap. II

Podziel się:
Ogłoszenia parafialne
 • 15.12.2018
  Ogłoszenia Parafialne 16.12.2018
  więcej »
 • 08.12.2018
  Ogłoszenia Parafialne 09.12.2018
  więcej »
 • 01.12.2018
  Ogłoszenia Parafialne 02.12.2018
  więcej »
pokaż wszystkiepokaż wszystkie
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij