Sprzątanie młodych
02.04.2009

Sprzątanie młodych

W sobotę 28 marca zakończyły się przygotowania do uroczystości Bierzmowania...

Powszechnie przyjęło się, że do sakramentu Bierzmowania przystępuje młodzież z III klasy gimnazjum. Tak właśnie jest i na Ostrogu. Nasi bierzmowańcy swoje przygotowania rozpoczęli we wrześniu. Złożyło się na nie przede wszystkim uczestnictwo w niedzielnej Eucharystii, spotkania podczas Mszy młodzieżowej, katecheza szkolna, comiesięczna spowiedź i udział w szeregu nabożeństw. Kulminacją były aż dwa egzaminy (z tekstów mszalych i katechizmu) a zakończeniem sobotnie sprzątanie kościoła i przygotowanie dekoracji. Ostatecznie do sakramentu dopuszczono 71 osób a w sobotę wszyscy oni sprzątali! Więc widok był niecodzienny - młodzi ludzie z miotłami w rękach! Chyba ta nasza młodzież nie taka najgorsza, prosimy więc o modlitwę za wszystkich bierzmowańców, aby w tym, co dobre wytrwali jak najdłużej.

Galeria zdjęć (8)