Syberyjskie rekolekcje
29.03.2009

Syberyjskie rekolekcje

W dniach 22 - 25 marca przeżywaliśmy nasze parafialne rekolekcje...

Celem rekolekcji jest najkrócej mówiąc nawrócenie serca, "zebranie na nowo" i przypomnienie sobie podstawowych spraw związanych z codziennym życiem i wiarą. W tym roku mieliśmy okazję uczynić to pod przewodnictwem księdza Andrzeja Grondowskiego, kapłana naszej diecezji pracującego od dziewięciu lat na Syberii. Doświadczenia naszego rekolekcjonisty były niecodzienne, dzielił się nimi podczas kazań i nauk stanowych. Stały się one piękną okazją, aby uświadomić sobie, że chrześcijanie są nawet w bardzo odległych zakątkach świata - także w mroźnej Syberii. Ks. Andrzej jest proboszczem w Norylsku, 300 tysięcznym mieście, ale do jego parafii należy nieco ponad stu wiernych! Niektórych parafian, żyjących we wsiach należących do wspólnoty odwiedza jedynie raz w roku! Takich niezwykłych informacji rekolekcyjni słuchacze usłyszeli bardzo wiele. Ks. Grondowski głosił także nauki dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej. Były to piękne dni dla wszystkich. I chociaż z ambony wiało syberyjskim chłodem, to ciepło będziemy wspominać ten czas. Księdza Andrzeja zaś zanurzamy w naszą parafialną modlitwę.

Galeria zdjęć (12)