Tydzień Ekumeniczny 2018

W DIECEZJI OPOLSKIEJ

18-25.01.2018

Wtorek, 16.01.2018: Dzień Judaizmu

1. , Opole, ul. Drzymały 1a. Temat: „Judaizm postępowy w wolnej Polsce” z udziałem rabina Stas Wojciechowicza z Centrum Społeczności Postępowej – Gmina Wyznaniowa Żydowska w Warszawie.

1. Stas Wojciechowiczem zCentrum Społeczności Postępowej – Gmina Wyznaniowa Żydowska w Warszawie. Temat: „Czy jest miejsce dla postępowego judaizmu w obecnej Polsce? Miejsce spotkania: Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Opolu, ul. Powstańców Śląskich 22. Prowadzący spotkanie: ks. prof. Stanisław Rabiej (WT UO).

Piątek, 19.01.2018

1. (Epifania w Kościołach Wschodnich), kościół św. Aleksego w Opolu, przewodniczenie i kazanie: ks. dr Mateusz Potoczny

Sobota, 20.01.2018

1. , kaplica św. Sebastiana w Sebastianeum Silesiacum w Kamieniu Śląskim, przewodniczenie i kazanie: abp prof. Alfons Nossol