28.10.2017

Ogłoszenia Duszpasterskie 29.10.2017

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA  -  29 października 2017r.

• KOLEKTY: w dzisiejszą niedziele  na potrzeby naszej parafii; w przyszłą niedziele na Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne w Opolu.
  • BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:

-  za sprzątanie naszej świątyni Rodzinom: Cyganek 3 osoby, Krasińska, Bugla 2 osoby

- do sprzątania naszej świątyni prosimy Rodziny z ul. Bosackiej 39A i 41: Nowak, Plinta, Kloc, Lis, Antochów, Skrzyniarz.

- również słowa podziękowania dla pana Tadeusza za prace przy obejściu kościoła, Norbertowi za prace przy ogrodzeniu, paniom: Marii, Renacie, Reginie, Krystynie, Stanisławie i panu Stanisławowi za pozamiatanie liści przy kościele i na starym cmentarzu; oraz panu Tadeuszowi za prace w naszej świątyni.

W BIEŻĄCYM TYGODNIU

-  w tym tygodniu odbędą się ostatnie nabożeństwa różańcowe; tych którzy jeszcze nie zdążyli uczestniczyć w nabożeństwach ku czci Matki Bożej serdecznie zapraszamy w poniedziałek i wtorek o godz.17:30. Z racji nabożeństwa wieczorna msza może rozpoczynać się z kilku minutowym  opóźnieniem.

- w Kancelarii przyjmujemy intencje okolicznościowe za żyjących (Jubileuszowe, Urodzinowe, Imieninowe), jak również intencje w pierwszą rocznicę śmierci, a od piątku 3 listopada również za naszych bliskich zamarłych.  Kancelaria czynna w poniedziałek od 16:30 – 17:30 i w piątek

od 16:30 do 17:30 w pozostałe dni po porannej i wieczornej Mszy św.

- we wtorek na godz. 16:30 zapraszamy dzieci szkoły podstawowej od I do VII klasy na Mszę Świętą Szkolną. Od godz. 16:00 okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży;

- w środę Uroczystość Wszystkich Świętych w tym dniu Msze święte w porządku niedzielnym. Msza święta o 14:00 będzie celebrowana  na cmentarzu parafialnym, po niej nabożeństwo z modlitwą różańcową za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu i wszystkich naszych zmarłych polecając ich miłosierdziu Bożemu.

- w I czwartek poranna Msza św. w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie szczególnie zapraszamy do udziału  nasz margaretki; po Mszy procesja na stary cmentarz. Przeżywamy w ten dzień również Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Dodatkowe Msze Święte: na cmentarzu o godz. 9:00 w języku niemieckim i o 10:00 w języku polskim i w kościele o godz. 16:00. Od czwartku 02.11 do środy 08.11 zapraszamy na modlitwę różańcową z wypominkami na godz. 17:30.

- w I piątek na godzinę 19:00 zapraszamy młodzież naszej parafii i kandydatów do bierzmowania klas II i III gimnazjum na Msze św. Młodzieżową.

- w I sobotę  od godz. 8:00 duszpasterskie odwiedziny chorych, osoby spoza stałej listy prosimy zgłaszać w kancelarii, telefonicznie lub indywidualnie u księdza; po porannej Mszy różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi Świętej; w tygodniu Spowiedź, przed poranną i wieczorną Mszą;

- w sobotę zapraszamy młodzież naszej parafii na dekanalne czuwanie do klasztoru Annuntiata w Raciborzu, rozpoczęcie o godz. 19:30. Szczegóły na plakacie;

- Dnia 4 listopada,  w przyszłą sobotę, o godz. 14.25  w kinie Bałtyk w Raciborzu wyświetlany

będzie  film pt. „Dwie Korony”. Film opowiada historię niezwykłego życia św. Maksymiliana

Marii Kolbego. Zapraszamy na grupowe – parafialne wyjście do kina (cena biletu 11 zł).

Zbieramy się w kinie wcześniej, ok. godz. 14.00, celem rozdania biletów.

Zapisy u państwa Adamowicz (tel. 881 953 931).

- W kancelarii parafialnej są do nabycia Kalendarze Misyjne i Diecezjalne w cenie 5 zł. Osoby zainteresowane zapraszamy po Mszy Świętej.

- przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki na listopadowe wypominki za zmarłych; zachęcamy do pamięci modlitewnej za naszych drogich zmarłych, zalecki będą odczytywane w kolejne dni listopada podczas modlitwy różańcowej jak również w intencji zmarłych zalecanych będą celebrowane Msze Święte; prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk. Wypominki można składać w zakrystii, kancelarii lub bezpośrednio przekazać księżom.