24.09.2017

Ogłoszenia Duszpasterskie 24.09.2017

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA  -  24 września 2017r.

• Dziś w ramach XXX Dni Muzyki Organowej i Kameralnej im. Henryka Klai odbędzie się                     w naszym kościele parafialnym  o godz. 15:00 koncert zespołu Classic Ensamble,do udziału                  w którym, z całego serca zapraszamy  wszystkich parafian; przy organach Arkadiusz Popławski. Szczegóły koncertu na plakacie w gablocie. Z racji Koncertu dziś nie będzie nabożeństwa                 o godz. 16: 30.
  • KOLEKTY: w dzisiejszą niedzielę na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych w przyszłą niedzielę na Wyższe Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne i instytucje diecezjalne;
  • BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:

- za sprzątanie naszej świątyni Rodzinom:

- do sprzątania naszej świątyni prosimy Rodziny z ul. Bosackiej 39: Kampka, Wowrek, Kantyka, Marciniak, Czerwiński.

• W BIEŻĄCYM TYGODNIU

- w poniedziałek wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera; o godz. 17:30 Nabożeństwo do Ducha Świętego.

- we wtorek na godz. 16:30 zapraszamy dzieci szkoły podstawowej na Mszę Świętą Szkolną. Od godz. 16:00 okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży.

- w środę wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera;

- w czwartek przypada wspomnienie św. Wacława, męczennika na godz. 15:00 zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w ramach akcji: „Koronka na ulicach miast              i świata”, rozpoczęcie w kościele i póżniej wspólne przejście w stronę parkingu;

- w piątek święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała; o godz. 17:30 Nabożeństwo do Cudownego Pana Jezusa;  wieczorna Msza Święta w intencji zbiorowej za naszych bliskich zmarłych – intencje Mszy prosimy przynosić bezpośrednio przed Mszą;

- w sobotę wspomnienie św. Hieronima, prezbitera; od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do przyjęcia Sakramentu Pokuty i Pojednania; okazja do Sakramentu Pokuty   i Pojednania w tygodniu przed każdą Mszą Świętą;

Z okazji 70 lecja szkoły CKZiU Mechanik w Raciborzu będzie sparawowana w naszym Kościele Msza św. dziękczynna o godz. 9:00 . W imieniu organizatorów Jubileuszu CKZiU Mechanik informujemy o zmianie miejsca biesiady jubileuszowej. Z przyczyn organizacyjnych odbędzie się ona w Aqua Braxie w Szymocicach.

- również w przyszłą sobotę przy ul. Huzarskiej odbędzie się Msza św. polowa o godz. 12:10 z okazji Hubertusa

- w przyszłą niedzielę rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc rózańca; już dziś zapraszamy na pierwszy Różaniec podczas niedzielnego nabożeństa przy odnowionym,  bocznym ołtarzu maryjnym;

- również w przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła będzie można kupić płytę z piesniami maryjnymi cena płyty 25zł, część kwoty ze sprzedaży będzie przeznaczona na potrzeby Marianek  z naszej parafii.

- Różaniec do granic w diecezji opolskiej. Diecezja opolska jako jedna z 22 granicznych diecezji w Polsce weźmie udział w ogólnopolskiej inicjatywie modlitewnej. Różaniec do granic. Odbędzie się ona 7 października w 13 kościołach diecezji.Więcej na www.rozaniecdogranic.pl. Spotkania modlitewne we wszystkich kościołach rozpoczną się o 10:30 a zakończą ok. 16.00. W programie: konferencja, Msza św., Adoracja Najświętszego Sakramentu, przerwa na herbatę oraz modlitwa różańcowa (cztery części) w miejscach przygranicznych.

Nasza parafia organizuje wspólny wyjazd do parafii w Samborowicach osoby chętne prosimy zapisywać się po Mszy w Zakrystii lub pod numerami telefonów u Państwa Adamowicz, Smudziński, które znajdują się na plakatach.

- W kancelarii parafialnej są do nabycia Kalendarze Misyjne i Diecezjalne w cenie 5 zł. Chętne osoby zapraszamy po Mszy Świętej.

- Polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego  – do nabycia przy wyjściu z kościoła;