Ogłoszenia 15 styczeń 2017
15.01.2017

Ogłoszenia 15 styczeń 2017

II Niedziela Zwykła

•KOLEKTY: dzisiejsza i z przyszłej niedzieli na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej;
•BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy ofiary i prace na rzecz naszej parafii
- do sprzątania naszej świątyni prosimy Rodziny z ul. Bosackiej 3: Starzyński, Węgliński, Nowak, Matras, Zembroń;
W bieżącym tygodniu:
- przed nami ostatni tydzień odwiedzin duszpasterskich w naszej Parafii – do środy. Przypominamy, że w tym czasie kancelaria parafialna czynna wyłącznie po Mszach św. porannych, nie ma nabożeństwa w poniedziałek, nie ma także Mszy św. szkolnej we wtorek, okazja do spowiedzi św. jest tylko przed Mszami porannymi. Kolędę w blokach rozpoczynamy od parteru, pozostałe wg rozpiski.
- Msza św. szkolna dla dzieci i piątkowe spotkania dla młodzieży dopiero po feriach zimowych;
- w zakrystii można zapisać się na KOLĘDĘ DODATKOWĄ. Odbędzie się ona w niedzielę 29 stycznia, od godz. 14.00;
- w dniach 18-25 stycznia obchodzimy kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan;
- w sobotę od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi świętej;
- w sobotę przypada dzień Babci a w niedzielę dzień Dziadka – pamiętajmy o nich w naszych modlitwach;
• Zachęcamy do nabycia:
- GOŚCIA NIEDZIELNEGO a w nim m.in.:
* O tym, że Rzadko dziś słyszymy o bojaźni Bożej. Z ambon dociera raczej nawoływanie, by nie bać się Boga. „Bojaźń Pańska początkiem mądrości” – mówi psalm. A zarazem jak refren powraca w Biblii hasło: „Nie lękaj się!”. Więc jak to w końcu jest? Bać się Boga czy się nie bać?
* O tym, dlaczego w Polsce nie następuje gwałtowna laicyzacja, i o jakości naszej wiary mówi ks. prof. Piotr Mazurkiewicz.
* Wizyta w domu publicznym albo śmierć – przed takim wyborem stanął Fernando Saperas. Kataloński zakonnik znalazł się wśród 109 męczenników, którzy niedługo mają zostać wyniesieni na ołtarze. – Mogli się ratować, rzucając kapłaństwo – mówi ks. Szymon Socha, klaretyn.