Modlitwa na koniec roku
31.12.2008

Modlitwa na koniec roku


W sylwestra o godz. 17.00 została odprawiona ostatnia Msza święta w starym roku...

W naszym kościele zebrała się na tej Eucharystii chyba najbardziej wierna cząstka parafii. To piękne, że tak wiele osób potrafi dziękować Stwórcy za otrzymane łaski. Modlitwa miała uroczysty przebieg, koncelebrowali wszyscy duszpasterze z Ostroga. Ks. Proboszcz w wygłoszonej homilii dokonał podsumowania mijającego roku. Przedstawiana statystyka zawierała wiele liczb dotyczących parafii w kończącym się roku:
- chrztów było 74;
- ślubów 42;
- pogrzebów 55;
- bierzmowanych 86;
- dzieci I komunijnych 62;
- Komunii Świętej udzielono 88500;
- zapowiedzi przedślubnych 57;
- odwiedzin chorych 277.
Pod koniec kazania Proboszcz pytał: Czy mamy za co dziękować? Dziękujmy za spokojny czas, za to, że nie ma wojny. W tym miejscu powołał się na książkę "Wysiedlenia, wypędzenia i ucieczki 1939 - 1959. Atlas ziem polskich". A zachęcając zebranych do modlitwy mówił: Prośmy, aby nowy rok był conajmniej tak spokojny jak ten, który odchodzi. Po Komunii Świętej odprawione zostało nabożeństwo przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, w którym wszyscy wypowiadali słowa PRZEPRASZAMY, DZIĘKUJEMY i PROSIMY Cię Boże. Zabrzmiało także uroczyste Te Deum a błogosławieństwo sakramentalne zakończyło wieczorną modlitwę.

Podziel się:
Galeria zdjęć (16)
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij