Ogłoszenia 24 kwietnia 2016
21.04.2016

Ogłoszenia 24 kwietnia 2016

V Niedziela Wielkanocna

Dziś w naszej Parafii przeżywamy dzień wieczystej Adoracji. Zapraszamy do modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w przerwach pomiędzy Mszami św. o godz. 16.30 nabożeństwo eucharystyczne na zakończenie.
•KOLEKTY: dzisiejsza na potrzeby naszej Parafii, przed kościołem dziś tzw. papieska zbiórka na rzecz ofiar konfliktu na Ukrainie, w przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby Kurii i Seminarium Duchownego w Opolu;
•BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy ofiary i prace na rzecz naszej parafii;
- do sprzątania naszej świątyni prosimy Rodziców dzieci I komunijnych;
•W bieżącym tygodniu:
- w poniedziałek wspominać będziemy świętego Marka Ewangelistę. Przez Jego wstawiennictwo modlimy się o dobre urodzaje i o błogosławieństwo dla pracujących na roli. Zapraszamy na nabożeństwo z procesją o godz. 17.30;
-we wtorek o godz. 16.30 Msza św. szkolna dla dzieci;
- w piątek o godz. 17.30 nabożeństwo do Cudownego Pana Jezusa, o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych, o godz. 19.00 spotkanie dla Młodzieży III klasy Gimnazjum;
- w sobotę o godz. 8.30 próba generalna i spowiedź dla dzieci I Komunijnych, od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej;
- za tydzień przeżywać będziemy VI Niedzielę Wielkanocną. W naszej parafii odbędzie się uroczystość I Komunii Świętej, dlatego zmianie ulegnie porządek nabożeństw: o godz. 9.00 Msza św. w jęz. polskim, o 10.00 uroczystość komunijna, nie będzie Mszy św. o 10.30.
O 15.00 pierwsze nabożeństwo majowe z udziałem dzieci, nabożeństwa przed Mszą wieczorną nie będzie.
- w przyszłą niedzielę w Jemielnicy Diecezjalne Święto Rodziny – w imieniu Ks. Biskupa zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.
Polecamy:
- najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a w nim m.in.:
* To wydarzenie stawia mnie do pionu. Przypomina mi, żeby podczas Eucharystii nie popadać w rutynę – mówi ks. Andrzej Ziombra, proboszcz parafii pw. św. Jacka w Legnicy. Na konsekrowanej w tym kościele Hostii pojawił się fragment tkanki z ludzkiego serca.
* Józio - Ma siedem i pół roku. Ten chłopczyk z zespołem Downa wielokrotnie ratował mi skórę mówią jego najbliżsi, nie mają wątpliwości: przez jego kruchość i przeźroczystość działa sam Bóg.
* Udręka chrześcijan – W XXI wieku są na świecie kraje, w których rodzice muszą ukrywać nawet przed swoimi dziećmi, że są chrześcijanami.

Zapowiedzi przedślubne:
• STEFAN ŻŁOBICKI, Mielec i DOMINIKA ZAJĄC, Racibórz, zap. III