Ogłoszenia 7 luty 2016
05.02.2016

Ogłoszenia 7 luty 2016

V Niedziela Zwykła

KOLEKTY: dzisiejsza na potrzeby Kurii i Seminarium Duchownego w Opolu z przyszłej niedzieli na potrzeby naszej parafii.
BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy ofiary i prace na rzecz naszej parafii;
- do sprzątania naszej świątyni prosimy Rodziny z ul. Rzemieślniczej 10 i 12: Otlik, Narewski, Liszka, Skoluda.
W bieżącym tygodniu:
- w poniedziałek i wtorek zachęcamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu przed Wielkim Postem. Rozpoczęcie po Mszy porannej, zakończenie nabożeństwem o 17.30. Sugerowany plan Adoracji wywieszony został w gablotce parafialnej.
- w poniedziałek o godz. 17.30 Koronka do Ducha Świętego, o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za żyjących – intencje prosimy zgłaszać w zakrystii;
- we wtorek o godz. 16.30 ostatnia przed feriami zimowymi Msza św. szkolna, pół godziny przed Mszą okazja do spowiedzi św. dla dzieci. Przypomnijmy naszym dzieciom o tym wydarzeniu!
- w środę przypada POPIELEC. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje wszystkich post ścisły i abstynencja.
Msze święte tego dnia wraz z obrzędem posypania głów popiołem o: 6.45, 8.00, 10.00, 16.00 i 18.00. Tego dnia rozpoczyna się czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Przypominamy, że przykazanie kościelne zobowiązuje wiernych do powstrzymania się w czasie Wielkiego Postu od udziału w zabawach;
Od środy popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu, przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
- w czwartek przypada wspomnienie NMP z Lourdes, jest to światowy dzień chorego, o godz. 9.00 w DPS Złota Jesień Msza św. z udzielaniem Sakramentu Namaszczenia Chorych.
- w piątek o 17.00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej z wypominkami /za udział możemy zyskać odpust zupełny/. Wypominki możemy składać w kancelarii lub przekazać kapłanowi.
- w sobotę od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi świętej, o godz. 19.00 pierwsza nauka przedmałżeńska, dla narzeczonych, którzy pragną wstąpić w sakramentalny związek małżeński;
- w przyszłą niedzielę o 16.30 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym /za udział możemy zyskać odpust zupełny/. Msza św. wieczorna będzie bez kazania i rozpocznie się ok. 17.15;
- W zakrystii Młodzież może już dokonać zgłoszenia uczestnictwa w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie (26-31 lipca 2016).
• Polecamy:
- najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a w nim m. in.:
* Jak się uratować dzięki spowiedzi? To temat tegorocznego cyklu Gościa Niedzielnego na Wielki Post. Tylko Bóg może mnie uratować. Ale nie zrobi tego beze mnie. Dlatego „ratuj duszę swoją” przez sakrament pokuty, wołają autorzy Gościa.

* Dobra Matka Czarnuszka- piękny artykuł o św. Józefinie Bakhicie, byłej niewolnicy, jej liturgiczne wspomnienie przypada w najbliższy poniedziałek, jest to Międzynarodowy Dzień Modlitwy i Refleksji nt. Walki z Handlem Ludźmi;
• Zapowiedzi przedślubne:
• Marcin Fritza, Racibórz i Dorota Fritza z d. Konieczny, Racibórz, zapowiedź I;