Msza o północy
26.12.2008

Msza o północy

Jak co roku w Bożonarodzeniową noc sprawowaliśmy Pasterkę...

Już od godz. 23. nasz kościół zaczął wypełniać się wiernymi a dwadzieścia minut później nie było już miejsc siedzących. Pokazuje to, jak silne w nas są tradycje świąteczne. Równo o północy ministrant dwanaście razy zadzwonił gongiem, po raz ostatni odśpiewano adwentową pieśń Oto Pan Bóg przyjdzie i wyruszyła procesja liturgiczna. Po dotarciu do żłóbka ks. Jacek przekazał ministrantowi figurkę Dzieciątka i została ona umieszczona w naszej parafialnej szopce. Następnie akcja liturgiczna przeniosła się do ołtarza głównego. Po zaintonowaniu Gloria in excelsis Deo zapaliły się wszystkie światła w świątyni. Ks. Proboszcz odśpiewał Ewangelię, ks. Jacek wygłosił homilię a ks. Wojciech przewodniczył Eucharystii. Obecne były poczty sztandarowe Marianek i Róż Różańcowych oraz liczne grono ministrantów i prawie wszyscy szafarze. Przed błogosławieństwem końcowym życzenia świąteczne złożył ks. Proboszcz.

Galeria zdjęć (12)