Ogłoszenia 31 stycznia 2015
30.01.2016

Ogłoszenia 31 stycznia 2015

IV Niedziela Zwykła

• KOLEKTY: dzisiejsza na potrzeby naszej parafii z przyszłej niedzieli na potrzeby Kurii i Seminarium Duchownego w Opolu.
- do sprzątania naszej świątyni prosimy Rodziny z ul. Rzemieślniczej 8: Dyrlik, Czop, Gawenda, Habertstroch, Rostek;
BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy ofiary i prace na rzecz naszej parafii;
W bieżącym tygodniu:
- w poniedziałek o godz. 17.30 Koronka do Ducha Świętego, po wieczornej Mszy św. spotkanie dla Róż Różańcowych;
- we wtorek Uroczystość Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. W naszym kościele Msze św. o godz.: 6.45, 8.00, 10.00, 16.00 i 18.00- nie będzie w tym dniu Mszy św. szkolnej (dzieci zapraszamy z rodzicami na wybrane Msze św.). W tym dniu podczas Mszy św. dokonamy błogosławieństwa świec, udzielać także będziemy błogosławieństwa gardła ku czci św. Błażeja. Przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe;
- w najbliższym tygodniu przypadają pierwsze: czwartek, piątek i sobota miesiąca;
- w czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi św.
- w piątek przypada wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Podczas Mszy św. dokonamy błogosławieństwa wody i chleba ku jej czci. O godz. 17.30 nabożeństwo do Cudownego Pana Jezusa, o godz. 19.00 Msza św. dla Młodzieży;
- w sobotę po porannej Mszy św. odmówiony zostanie Różaniec Wynagradzający,
od godz. 8.00 pragniemy odwiedzić Chorych naszej Parafii z Najświętszym Sakramentem.Od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi świętej;

- w najbliższym tygodniu są wolne int. Mszy św. w piątek o godz. 19.00 i niedzielę o godz. 14.00;

- już teraz informujemy, że od soboty 13 lutego rozpoczniemy wielkopostny cykl nauk przedmałżeńskich w naszej Parafii – początek o godz. 19.00 w salce parafialnej.
- W zakrystii Młodzież może już dokonać zgłoszenia uczestnictwa w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie (26-31 lipca 2016). Należy najpierw pobrać zgłoszenie, następnie wypełnione zgłoszenie, wraz z zaliczką 100 zł, prosimy o przekazanie ks. Leszkowi.
- Ciągle jeszcze poszukujemy Chętnych Rodzin do przyjęcia Młodzieży na Światowe Dni Młodzieży w lipcu w naszej Parafii. Prosimy o wpisanie się na specjalną listę deklaracyjną w zakrystii.
- Mając na uwadze konieczność wcześniejszego planowania urlopów przez wielu uczestników pieszej pielgrzymki do Częstochowy pragniemy poinformować, iż tegoroczna Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę wyruszy z Opola w uroczystość Wniebowzięcia NMP 15 sierpnia 2016 r. Na Jasną Górę dotrze w sobotę 20 sierpnia.
Polecamy:
- najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a w nim m. in.:
* Sześć poruszających historii powołań, na ostatni dzień Roku Życia Konsekrowanego.
Stracić życie w zakonie można tylko dla Boga, dla Jego chwały. Wszystkie inne motywy są za małe. Żeby opiekować się chorymi, nie trzeba być zakonnicą, wystarczy zostać pielęgniarką. Tych ostatnich też brakuje, ale raczej z powodu ciężkiej pracy i niskich zarobków. Żeby domy zakonne na nowo się zapełniły i pękały w szwach, młodzi ludzie muszą ciągle słyszeć jasny komunikat: najpierw patrzymy w górę, dopiero potem na boki.