Jak możesz pomóc?
04.08.2015

Jak możesz pomóc?

Możesz włączyć się do dzieła Światowych Dni Młodzieży

Już w drugiej połowie lipca 2016 roku w naszym kraju odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Konkretnie odbędą się one w Krakowie, ale uroczystości tam odbywające się poprzedzi tzw. Tydzień Misyjny, w czasie którego Młodzież z całego świata, która przyjedzie do Polski rozjedzie się po całym naszym kraju, by bliżej poznać nas - Polaków, nasz kraj, naszą wiarę i pobożność, naszą kulturę i naszą mentalność. Ma to być czas szczególnej integracji młodych chrześcijan z całego świata.

Tydzień Misyjny przed Światowymi Dniami Młodzieży będzię odbywał się zatem także i w naszym mieście Raciborzu oraz  w naszej Parafii. Przez tych kilka dni będziemy chcięli przyjąć w progi naszych domów i mieszkań młodych ludzi, którzy przez tych kilka poznają bliżej nas, a my ich. Nie trzeba będzie organizować im całego czasu, wypełnieniem dnia zajmą się duszpasterze i wolontariusze, zadaniem jednak naszych Parafian byłoby udzielenie noclegu dla naszych gości oraz symbolicznych posiłków: kolacji i śniadań.

W ostatnim czasie zgłosiła się już grupa Parafian, którzy wyrazili swoją gotowość na przyjęcie Młodych pod swój dach, jednak potrzeby nadal są, więc jeśli Wasza Rodzina czuje się gotowa do tego zadania, to prosimy by zgłosić tę informację naszym duszpasterzom