Ogłoszenia 2 czerwca 2013
03.06.2013

Ogłoszenia 2 czerwca 2013

IX NIedziela Zwykła

Dziś w całej Polsce obchodzimy kolejny Dzień Dziękczynienia ze zbiórką na budowę Centrum Opatrzności Bożej.

KOLEKTY: dzisiejsza na potrzeby Kurii i Seminarium Duchownego w Opolu oraz zbiórka przed kościołem do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej za tydzień na potrzeby naszej parafii..

BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz parafii!

- wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości Bożego Ciała, budowniczym ołtarzy oraz tak licznej grupie Parafian, która usypała piękne dywany;

- za sprzątanie naszej świątyni Rodzinom: Broda (4), Behr (3), Rebidas, Schyra

- Do sprzątania naszej świątyni prosimy Rodziny z ul. Lotniczej 46: Grzelak, Wydra, Hudy, Wolny, Swientek.

W bieżącym tygodniu:

- do czwartku trwa OKTAWA BOŻEGO CIAŁA, zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Za pobożny udział zyskujemy odpust zupełny;

- w poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne dla Róż Różańcowych.

- we wtorek o godz. 16.30 Msza św. szkolna;

- w czwartek – pierwszy czwartek miesiąca, od godz. 17.00 Godzina święta i wystawienie Najświętszego Sakramentu, to także dzień modlitw o uświęcenie kapłanów.

-w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w naszym kościele Msze św. o 6.45, 18.00 oraz o godz. 19.00 Msza św. młodzieżowa,

- w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny- od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi świętej;

- Zapowiedzi przedślubne:

1) KRZYSZTOF WOLNY (Racibórz, ul. Zamkowa) i ANNA KONIK (Racibórz, ul. Szczęśliwa) zap. III

2) PATRYK BARA (Racibórz, ul. Królewska) i ANNA SZENK (Adamowice, ul. Polna) zap. II

• Zachęcamy do nabycia:

- GOŚCIA NIEDZIELNEGO

Parafia Matki Bożej w Raciborzu zaprasza w niedzielę 9 czerwca o godz. 15.00 na Spotkanie z Afryką- czas bliższego spotkania z kulturą i zwyczajami Afryki w celu pozyskania środków na budowę szkoły dla dzieci w Kamerunie.

W piątek 12 czerwca w kinie Przemko, przy ul. Londzina 38, odbędzie się projekcja filmu Cristiada- Historia bazująca na prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce w Meksyku, w latach dwudziestych XX w. Kierowany przez prezydenta Plutarco Eliasa Callesa rząd dąży do uniezależnienia państwa od wpływów kościoła i religii. Przeciwko restrykcyjnemu, antykatolickiemu prawu oraz krwawym rządom występują chrystusowcy. Ta czteroletnia wojna, zwana La Cristiada, pochłania wiele tysięcy ofiar. Film jest przedstawiony z punktu widzenia dowodzącego powstańczą armią generała Enrique Gorostieta, weterana wynajętego przez Narodową Ligę na rzecz Obrony Wolności Religijnej do walki z reżimem. Z tej racji, że liczba miejsc jest ograniczona, osoby chętne do obejrzenia prosimy, o zapisy w zakrystii. Cena biletu to 10 zł.