Ogłoszenia 26 maja 2013
25.05.2013

Ogłoszenia 26 maja 2013

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Z naszej parafii o godz. 9.20 wyruszy już po raz 182. ślubowana pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Raciborskiej. Nie będzie dziś Mszy św. o godz. 9.00. O godz. 12.00 Msza św. w int. naszego Wikarego Ks. Mariusza z ok. urodzin; Dziś także Dzień Matki! O godz. 12.00 Msza św. w int. wszystkich Matek zawierzonych w ostatnich dniach w nowennie do Matki Bożej z Ostroga, o godz. 16.00 nabożeństwo majowe w int. Matek, przygotowane przez Dzieci Maryi naszej Parafii. Wszystkim Matkom w dniu ich święta składamy serdeczne życzenia obfitości Bożych łask!

Dziś kończy się także okres przyjmowania Komunii wielkanocnej.

KOLEKTY: dzisiejsza na potrzeby naszej wspólnoty za tydzień na potrzeby Kurii i Seminarium Duchownego w Opolu oraz zbiórka przed kościołem do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz parafii!

- Paniom z Róż Różańcowych za pomoc w pracach wokół kościoła i na cmentarzu;

- za sprzątanie naszej świątyni Rodzinom: Mros x2, Roj, Kwaśny, Lamla;

- Do sprzątania naszej świątyni prosimy Rodziny z ul. Lotniczej 45: Paszek, Broda, Behr, Schyra, Rebidas.

W bieżącym tygodniu:

- we wtorek o godz. 16.30 Msza św. szkolna;

- w czwartek przypadnie BOŻE CIAŁO. Msza św. z procesją o godz. 9.00 /prosimy o liczny udział, szczególnie grupy parafialne, poczty, dzieci I – Komunijne, dzieci wczesnoszkolne i przedszkolne zapraszamy do sypania kwiatów/.

Pozostałe Msze św. o: 7.30, 11.30 /lub po procesji/ i 17.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 14.00.

Ołtarze prosimy przygotować: I – przy zakładzie TECHNIKI SPAWALNICZEJ; II – przy sklepie odzieżowym GABRIELA; III – kapliczka przy ul. Rzemieślniczej; IV – przy ul. Rudzkiej.

Zachęcamy do tak pięknego zaangażowania jak w latach ubiegłych !!! Zachęcamy także do udekorowania okien i domów na trasie procesji ale i poza nią.

Naszym gościem tego dnia będzie Ks. Łukasz Libowski, tegoroczny neoprezbiter, pochodzący z parafii Krzyża Świętego w Raciborzu-Studziennej. Wygłosi do nas Słowo Boże a po Mszach świętych udzieli błogosławieństwa prymicyjnego.

W Opolu o godz. 19.30 na placu przy kościele Przemienienia Pańskiego odbędzie się Koncert Uwielbienia, któremu towarzyszyć będzie motto: „Podnieście głowy, nabierzcie Ducha”.

-w piątek o godz. 19.00 nie będzie Mszy św. młodzieżowej, o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za ZMARŁYCH,

podczas tej Mszy św. będziemy gościć w naszej Parafii Ks. Tomasza Wieliczko, tegorocznego neoprezbitera pochodzącego z par. NSPJ w Raciborzu, który pod koniec Mszy sw. Udzieli błogosławieństwa prymicyjnego.

Od piątku będzie trwała Oktawa Bożego Ciała, zachęcamy do licznego uczestnictwa;

- w sobotę- Dzień Dziecka, po Mszy porannej RÓŻANIEC WYNAGRADZAJĄCY i odwiedziny chorych. Od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej oraz nauka przed chrzcielna;

- w przyszłą niedzielę w całej Polsce obchodzony będzie kolejny Dzień Dziękczynienia ze zbiórką na budowę Centrum Opatrzności Bożej. Na Górze św. Anny pielgrzymka mniejszości narodowych.

- Zapowiedzi przedślubne:

1) SZYMON ŻAMEJĆ (Racibórz, ul. Goduli) i DOMINIKA LASZCZKOWSKA (Lubomia, ul. Pogrzebieńska) zap. III

2) KRZYSZTOF WOLNY (Racibórz, ul. Zamkowa) i ANNA KONIK (Racibórz, ul. Szczęśliwa) zap. II

3) PATRYK BARA (Racibórz, ul. Królewska) i ANNA SZENK (Adamowice, ul. Polna) zap. I

• Zachęcamy do nabycia:

- GOŚCIA NIEDZIELNEGO: m.in. dlaczego Niemcy nie kochali Benedykta XVI tak, jak Polacy kochali Jana Pawła II?- rozmowa z kard. Meisnerem.

- Małego GOŚCIA NIEDZIELNEGO- dołączony film na DVD o św. Janie Bosko

W tym tygodniu są jeszcze wolne int. Mszy św.: w czwartek o godz. 9.00, piątek o godz. 18.00 oraz niedzielę o godz. 7.30