Ogłoszenia 5 maja 2013
04.05.2013

Ogłoszenia 5 maja 2013

VI Niedziela Wielkanocna

W naszej parafii przeżywamy dziś uroczystość I Komunii Świętej, polecajmy Chrystusowi Zmartwychwstałemu w modlitwie dzieci, które po raz pierwszy w pełni uczestniczą w Eucharystii. O 15.00 zapraszamy na nabożeństwo majowe z ich udziałem. W środę nasza młodzież gimnazjalna Sakrament Bierzmowania. Módlmy się, aby Duch Święty dotknął ich swoją Miłością...

KOLEKTY: dzisiejsza na potrzeby Kurii i Seminarium Duchownego w Opolu. za tydzień na potrzeby naszej wspólnoty.

BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz parafii!

- SZCZEGÓLNIE: za zaangażowanie i pracę RODZICOM DZIECI I – KOMUNIJNYCH;

- Pani Anastazji za ofiarowane pieniądze na kwiaty;

- za sprzątanie kościoła Rodzinom: Mandycz, Bagiński, Talik, Winiarz, Gaweł;

- Do sprzątania naszej świątyni prosimy Rodziny z ul. Lotniczej 44: Krup, Bujak, Burtek, Hończak, Blana.

W bieżącym tygodniu:

- dla dzieci I – komunijnych będzie trwał BIAŁY TYDZIEŃ. Uczestniczą w nabożeństwie majowym i Mszy wieczornej – prosimy rodziców o towarzyszenie swoim pociechom;

- w poniedziałek, wtorek i środę przypadną tradycyjne DNI KRZYŻOWE. To czas szczególnej modlitwy o urodzaje, przypomnijmy sobie, że z Bożych rąk żyjemy, przybądźmy na nabożeństwa z procesją o 17.30;

- w poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne dla Róż Różańcowych;

- we wtorek o godz. 16.00 z rąk Ks. Biskupa Pawła Stobrawy podczas Mszy św. Młodzież klas III Gimnazjum przyjmie Sakrament Bierzmowania.

- w środę uroczystość św. Stanisława Biskupa, głównego patrona Polski;

-w piątek o godz. 16.00 próba dla dzieci przed rocznicą I Komunii św., o godz. 19.00 Msza św. młodzieżowa;

- w sobotę od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi św.;

- za tydzień przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej parafii odbędzie się podczas Mszy św. o godz. 12.00 rocznica I Komunii Świętej.

- Zapowiedzi przedślubne:

1) SEBASTIAN BURDA (Racibórz, ul. Lotnicza) i JUSTYNA SERWETNICKA (Opawica 24) zap. II

2) SEBASTIAN MAMCZUR (Racibórz, ul. Królewska) i EWA CZYŻOWICZ (Głubczyce) zap. I

3) GRZEGORZ KRZYŻANOWSKI (Racibórz, ul. Maćkowskiegi) i MARTYNA ORZECHOWSKA (Radom) zap. I

4) MICHAŁ URBISZ (Grzegorzowice) i AGATA PIECHACZEK (Racibórz, Rzemieślnicza) zap. I

Zachęcamy do nabycia:

- GOŚCIA NIEDZIELNEGO: