Ogłoszenia 28 kwietnia 2013
27.04.2013

Ogłoszenia 28 kwietnia 2013

VI Niedziela Wielkanocna

KOLEKTY: dzisiejsza na potrzeby naszej parafialnej wspólnoty, za tydzień na potrzeby Kurii i Seminarium Duchownego w Opolu.

BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz parafii!

- za sprzątanie kościoła Rodzinom: Wiśniowski, Cebula, Stobierski, Siniakiewicz, Czekała;

- Do sprzątania naszej świątyni prosimy Rodziny z ul. Lotniczej 43 i 44: Mandycz, Bagiński, Talik, Winiarz, Gaweł.

W bieżącym tygodniu:

- w poniedziałek o 17.30 Koronka do Ducha Świętego;

- we wtorek o godz. 15.30 próba generalna dla dzieci I Komunijnych i ich Rodziców. Msza św. szkolna o 16.30- apelujemy do RODZICÓW dzieci szkół podstawowych o przypomnienie swoim Pociechom o potrzebie i obowiązku uczestnictwa we Mszach św. szkolnych. Szczególnie nawołujemy Rodziców dzieci klas IV-VI;

- w środę o 17.30 pierwsze nabożeństwo majowe. Zachęcamy, aby przez cały miesiąc znaleźć czas dla Matki Najświętszej i polecać Jej wszystkie sprawy, szczególnie trudne. Przypominamy, iż czas poświęcony na modlitwę nigdy nie jest czasem straconym!

W naszej świątyni majówki zawsze pół godziny przed Mszą wieczorną;

-w piątek przypada uroczystość NMP Królowej Polski. O 9.00 Msza św. w int. OJCZYZNY, w tym dniu Kancelaria parafialna będzie nieczynna;

- w sobotę wspomnienie św. Floriana patrona strażaków, I Sobota miesiąca, po  porannej Mszy św. różaniec wynagradzający, od godz. 8.00 odwiedziny chorych z Komunią św., o godz. 16.00 spowiedź dla dzieci I Komunijnych, od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi św.;

- za tydzień przeżywać będziemy VI Niedzielę Wielkanocną. W naszej parafii odbędzie się uroczystość I Komunii Świętej, dlatego zmianie ulegnie porządek nabożeństw: o godz. 9.00 Msza św. w jęz. polskim, o 10.00 uroczystość komunijna, nie będzie Mszy św. o 10.30. O 15.00 nabożeństwo majowe z udziałem dzieci, nabożeństwa przed Mszą wieczorną nie będzie.

- Zapowiedzi przedślubne:

1) SEBASTIAN BURDA (Racibórz, ul. Lotnicza) i JUSTYNA SERWETNICKA (Opawica 24) zap. I

• Zachęcamy do nabycia:

- GOŚCIA NIEDZIELNEGO:

• Zapraszamy na diecezjalną pielgrzymkę dla chorych i niepełnosprawnych do Lourdes , La Salette i Nevers w dniach: 31.05 – 7.06 . Program wyjazdu nie jest forsowny i został opracowany z myślą o osobach starszych czy mających słabsze siły. Koszt: 800 zł i 330 Euro /z wstępami/. Informacje i zapisy u ks. Leszka. Pielgrzymkę poprowadzi ks. Wojciech Janus- diecezjalny duszpasterz niepełnosprawnych.