Ogłoszenia 9 grudnia 2012
08.12.2012

Ogłoszenia 9 grudnia 2012

Trwamy w duchowym przygotowaniu do świąt Bożego Narodzenia

• Dziś druga niedziela Adwentu. W kościele na Starej Wsi odpust ku czci św. Mikołaja. Suma o godz. 10.30...

• KOLEKTY: dzisiejsza i w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej przed kościołem zbiórka do puszek na Kościoły Wschodnie;

• BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz parafii!

- za sprzątanie kościoła;

- za pomoc panu Tadeuszowi;

• Do sprzątania prosimy Rodziny z ul. Lotniczej 18 i 20: Rybak, Janicki, Stopa, Barabasz, Jaroszewicz;

• W bieżącym tygodniu:

- Zapraszamy na RORATY dorosłych o godz. 6.45, dzieci o godz. 17.00;

- z racji Rorat kancelaria parafialna w poniedziałki i piątki czynna TYLKO PO MSZACH ŚWIĘTYCH!!!

- Przez czas Adwentu oraz podczas okresu kolędowego nie będzie nabożeństw: poniedziałkowej Koronki do Ducha Świętego oraz piątkowego do Cudownego Pana Jezusa;

- We wtorek 11 grudnia o godz. 18.00 w kościele spotkanie formacyjno- organizacyjne dla Rodziców Dzieci Pierwszokomunijnych;

- w piątek nie będzie Mszy św. dla Młodzieży, zapraszamy na RORATY;

w sobotę :

- od godziny 8.00 przedświąteczne odwiedziny CHORYCH (z racji odwiedzin kolędowych, nie będzie odwiedzin chorych w styczniu)

- od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. przedświątecznej oraz adoracja Najświętszego Sakramentu;

- O godz. 19:00-  III nauka przedślubna- zapraszamy narzeczonych;

• Zachęcamy do nabycia:

- GOŚCIA NIEDZIELNEGO,

Zapowiedzi przedślubne: Paweł Kelner, Racibórz ul. Opawska – Joanna Pawłowicz, Racibórz ul. Królewska zap. II;

• Trwa peregrynacja obrazu Matki Bożej Trzykroć przedziwnej w naszej parafii. Oto Rodziny, które w tym tygodniu będą gościły obraz Matki Bożej: Bedrunka, Bukol, Bubula, Wilman, Potracka, Rydzak, Węgrzyn.

• Dyrekcja SP1 na Ostrogu i Rada Rodziców zapraszają na JASEŁKA i KIERMASZ ŚWIĄTECZNY w poniedziałek 10 grudnia br. od godz. 16.00.

• Na plebanii można nabywać pobłogosławione opłatki. Są także świece CARITAS /duża – 13 zł, mała – 5 zł/.

• W bieżącym tygodniu są jeszcze wolne int. Mszy św. we wtorek, środę, czwartek o godz. 6.45, wtorek, czwartek o godz. 17.00 oraz w niedzielę o godz. 7.30 i 9.00.