ogłoszenia 21 października 2012
22.10.2012

ogłoszenia 21 października 2012

Rozpoczął się Tydzień Misyjny...

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, czas modlitw w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich, którzy głoszą naukę Chrystusa na całym świecie.

W dniu dzisiejszym także w naszej Diecezji ma miejsce liczenie wiernych uczestniczących we Mszy św. i przystępujących do Komunii św.

•KOLEKTY: dzisiejsza: na Dzieło misyjne, w przyszłą niedzielę: na potrzeby naszej Parafii

•Zachęcamy do wypisania WYPOMINEK LISTOPADOWYCH. Można je już składać w kancelarii lub przekazać kapłanowi. Puste kartki na wypominki możemy wziąć sobie z ławek pod chórem. PAMIĘTAJMY, że świętą i zbawienną rzeczą jest nasza modlitwa za zmarłych.

•BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz parafii!

- za sprzątanie kościoła

- Na Dzieło Trzeciego Tysiąclecia złożono przed tygodniem kwotę: 917 zł ;

•Do sprzątania prosimy Rodziny z ul. Lotniczej 10: Urbański, Weczerek, Gremplica, Fojcik, Cymler;

•Można ciągle zamawiać intencje Mszy św. jubileuszowych na przyszły rok. Intencje za zmarłych na nowy rok będziemy dopiero zapisywać od początku listopada.

•Raz jeszcze ponawiamy zaproszenie do zapisywania się na specjalną listę dla wszystkich chętnych, którzy chcieliby wziąć udział w peregrynacji obrazu Matki Bożej Trzykroć przedziwnej. Do tej pory zapisało się już ok. 50 rodzin.

•W bieżącym tygodniu:

- Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odbywają się codziennie pół godz. przed wieczorną Mszą św.;

- W poniedziałek liturgiczne wspomnienie bł. Jana Pawła II;

- we wtorek Msza św. szkolna z cząstką różańca o godz. 16.30.

- w piątek o 19.00 Msza św. młodzieżowa dla gimnazjalistów i uczniów szkół średnich;

- w sobotę od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi świętej.

•Zachęcamy do nabycia

- GOŚCIA NIEDZIELNEGO, w którym znaleźć można szereg ciekawych artykułów z życia Kościoła, naszej diecezji oraz kraju i świata.

- Jest do nabycia także MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci i młodzieży w cenie 7zł, a w nim płyta DVD z filmem Oskar i Pani Róża;

- Kalendarze diecezjalne w cenie 5zł.

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

- Mateusz LIS, R-rz, ul. Rudzka i Marcela ZAGOLA, Lubotyń /zap. III/

- Przypominamy, że w nocy z soboty (27 października) na niedzielę (28 października) nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Trzeba będzie pamiętać o konieczności cofnięcia wskazówek zegarków o godzinę wstecz.