ogłoszenia 14 października 2012
11.10.2012

ogłoszenia 14 października 2012

Dziś XII Niedziela Papieska oraz nasz kiermasz parafialny...

W dzisiejszą niedzielę gościmy w naszej Parafii Ojca ze zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, który po Mszach św. będzie rozprowadzał kalendarze misyjne. Dziś także obchodzimy XII Dzień Papieski, dziękując Panu Bogu za pontyfikat bł. Jana Pawła II chcemy skupiać się nad jego nauką zachęcamy do śledzenia – przygotowanych przez Telewizję Polską – cennych audycji i transmisji wydarzeń religijnych, m.in. Eucharystii z Łagiewnik, koncertu 12. Dnia Papieskiego z Warszawy i Gali Totus Tuus z Zamku Królewskiego w Warszawie.

KOLEKTY: dzisiejsza: na potrzeby naszej parafii, przed kościołem zbiórka do puszek na dzieło Fundacji Nowego Tysiąclecia w przyszłą niedzielę: na Dzieło misyjne.

BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz parafii!

- za sprzątanie k-ła p. Łobos;

- za pracę na ogrodzie: oranie, bronowanie, sadzenie drzewek p Joachimowi, p. Janowi, p. Alojzemu;

- za pielęgnację róż wokół k-ła Rodzinie p. Czesława Pawłowicz

- Naszym Mariankom za sprzątanie i czyszczenie zaniedbanych grobów na naszym cmentarzu parafialnym;

- Naszym Ministrantom za gruntowne sprzątanie zakrystii

•Do sprzątania prosimy Rodziny z ul. Lotniczej 10: Homisz, Rozmarynowski, Głos, Kośmidek, Kocjan;

•W bieżącym tygodniu:

- Zapraszamy na codzienne nabożeństwa różańcowe, które odbywają się każdego dnia pół godz. przed wieczorną Mszą św. Zachęcamy, aby nie ustawać w gorliwości modlitewnej i uczestnictwie w tych nabożeństwach;

- we wtorek uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki śląska oraz 34. rocznica wyboru papieża Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, Msza św. szkolna z cząstką różańca o godz. 16.30.

- w czwartek w klasztorze Annuntiata z okazji święta św. Łukasza, Msza św. w int. lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów i wszystkich pracowników Służby Zdrowia;

- w piątek wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki, męczennika, o 19.00 Msza św. młodzieżowa dla gimnazjalistów i uczniów szkół średnich;

- w sobotę od godz. 17.00 okazja do spowiedzi świętej. Od najbliższej soboty, z racji rozpoczętego w Kościele Roku Wiary, w każdą sobotę od godz. 17:00 do 18:00 w naszej świątyni będzie okazja do osobistej modlitwy adoracyjnej, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Zachęcamy, by skorzystać z tego czasu trwania przed Panem!

- W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Misyjny oraz początek tygodnia modlitw za Misje.

•Zachęcamy do nabycia

- GOŚCIA NIEDZIELNEGO…