Ogłoszenia 7 października 2012
05.10.2012

Ogłoszenia 7 października 2012

Niech rozpoczynający się tydzień miłosierdzia urważliwi nas na potrzeby innych...

W dzisiejszą niedzielę Kościół w Polsce rozpoczyna 68. Tydzień Miłosierdzia. Celem tego Tygodnia jest budzenie wrażliwości w nas na potrzeby bliźnich: chorych, samotnych, bezrobotnych, bezdomnych i prześladowanych. Obchody te są okazją do głębszej refleksji na temat miłosierdzia czynionego na co dzień, są zachętą do aktywnego włączania się w dzieła miłosierdzia.

Niech te najbliższe dni staną się okazją do uwrażliwienia nas na tych, którzy często żyją obok nas i potrzebują naszej pomocy. Pomni na słowa Pana Jezusa: "Zaprawdę powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili". Uczmy się czynić miłosierdzie potrzebującym wokół nas – widząc w nich Chrystusa Pana.

KOLEKTY: dzisiejsza na potrzeby Kurii i Seminarium Duchownego w Opolu w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii, także w przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na dzieło Fundacji Nowego Tysiąclecia;

BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz parafii! Za sprzątanie Rodzinom

•Do sprzątania prosimy Rodziny z ul. Lotniczej 8 i 10: Dronszczyk, Lobos, Cebo, Najgebauer, Dziemba;

•W bieżącym tygodniu:

-W poniedziałek – wtorek – środę – czwartek – piątek – sobotę o 17.30 odmawiamy w kościele różaniec, dziękujemy wielu parafianom za aktywny udział w tych nabożeństwach i zapraszamy do tej modlitwy wszystkich, szczególnie tych, którym jeszcze nie udało się uczestniczyć w nabożeństwach różańcowych w miesiącu październiku;

-we wtorek Msza św. szkolna z cząstką różańca o godz. 16.30.

-w piątek o 19.00 Msza św. młodzieżowa dla gimnazjalistów i uczniów szkół średnich;

-w sobotę o godz. 12.00 odmówimy Różaniec Fatimski, od godz. 17.00 okazja do spowiedzi świętej.

-w przyszłą niedzielę obchodzić będziemy w naszej parafii KIERMASZ, czyli kolejną rocznicę poświęcenia naszej świątyni. Obok odpustu to nasze największe parafialne święto. W tym dniu gościć będziemy ojca oblata, który rozprowadzi kalendarze misyjne. Przyszła niedziela, to także NIEDZIELA PAPIESKA z racji kolejnej rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową bł. Jana Pawła II.

•W najbliższym czasie pragniemy przeprowadzić w naszej Parafii peregrynację obrazu Matki Bożej Trzykroć przedziwnej. Jest już znaczna liczba chętnych, którzy pragną na jeden dzień gościć w swoich domach ten wizerunek Matki Najświętszej. Chętni, którzy chcieliby włączyć się do tego dzieła, mogą zapisać się na specjalną listę w zakrystii. Peregrynacja jest wyrosłą z potrzeb czasu metodą pastoralną, włączoną w duszpasterstwo Kościoła i obejmującą całe życie współczesnych ludzi. Poprzez wędrowanie obrazu matki Bożej Trzykroć Przedziwnej z Szensztat, można doświadczyć rzeczywistości sceny Nawiedzenia. Maryja przychodzi do domów, jak Ta, która przynosi Chrystusa.

•Z okazji święta św. Łukasza, patrona Służby Zdrowia, ks. kapelan szpitala zaprasza lekarzy, pielęgniarki farmaceutów i wszystkich pracowników Służby Zdrowia  na Mszę św. do klasztoru Annuntiata, dnia 18.10 (czwartek) na godz. 18:30. Różaniec o godz. 18:00.

•Dnia 11 października 2012 r. rozpocznie się w Kościele Rok Wiary. Oficjalne rozpoczęcie odbędzie się w katedrze opolskiej o godz. 18.30. Do udziału w Eucharystii Biskup Opolski wiernych całej diecezji

•Zachęcamy do nabycia

- GOŚCIA NIEDZIELNEGO…