Ogłoszenia 19 VIII 2012 r.
19.08.2012

Ogłoszenia 19 VIII 2012 r.

Przeżywamy XX Niedzielę zwykłą. Gościmy dziś...

ks. Mariusza Sobisia, neoprezpitera z Ocic, który głosi kazania i udziela błogosławieństwa prymicyjnego.

KOLEKTY: dzisiejsza i z przyszłej niedzieli na rzecz parafii.

BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz parafii!

Za sprzątanie rodzinom: Wypiór i Żywina; za pomoc p. Janowi i Stanisławowi.

Do sprzątania prosimy rodziny z ul. Lotniczej 2 i 4: Rothmayer, Frost, Zduńczyk, Jurkiewicz, Sadowski.

W bieżącym tygodniu:

• przez całe wakacje Msze św. poranne odprawiane są w tygodniu o godz. 8.00. Od wtorku do czwartku o godz. 17.30 odmawiany jest Różaniec – gorąco zapraszamy;

• w poniedziałek o 17.30 Koronka do Ducha Świętego;

• w piątek, sobotę i niedzielę na Górze Św. Anny obchody kalwaryjskie z racji uroczystości Aniołów Stróżów. O 17.30 w naszym kościele nabożeństwo do CPJ;

• w sobotę od 17.00 okazja do spowiedzi świętej;

• za tydzień, 26 sierpnia będziemy przeżywać uroczystość Najświętszej Maryi Panny CzęstochowskiejPani Jasnogórskiej, której cudowny wizerunek czcimy od ponad sześciu wieków.

Zachęcamy do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO. W numerze o tym, kto jest w Polsce dyskryminowany i wiele innych ciekawych tematów.

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

• Sebastian KUREK, Wodzisław Śl., ul. Konwaliowa i Anna MADZIA, R-rz, ul. Lotnicza /zap. III/

• Sebastian PIASECKI, R-rz, ul. Siwonia i Malwina WOŁOSZYN, K – Koźle, ul. Kościelna /zap. II/

• Piotr MUSIOŁ, Rudnik, ul. Wesoła i Barbara SZNICER, R-rz, ul. Lotnicza /zap. I/

• Piotr NIEGOWSKI, R-rz, ul. Przejazdowa i Natalia KOREJWO, Korpele /zap. I/

CARITAS zaprasza do udziału w akcji TORNISTER PEŁEN UŚMIECHU. Polega ona na zapełnianiu tornistrów wyprawkami szkolnymi. W siedzibie Caritas przy ul. Kozielskiej 65 można składać piórniki, zeszyty, bloki rysunkowe, kredki, farby, flamastry, przybory geometryczne. Tornistry trafią do najbardziej potrzebujących uczniów z naszej diecezji. Akcja trwa do 24 sierpnia.

W imieniu Ks. Biskupa Andrzeja Czai zapraszamy Małżonków przeżywających swoje jubileusze małżeńskie na Mszę św. w ich intencji do kościoła seminaryjnego w Opolu przy ul. Drzymały 1. Srebrni jubilaci proszeni są w niedzielę 9 września o godz. 14.00, świętujący złoty jubileusz w niedzielę 16 września o godz. 14.00.

Rekolekcje z o. Pio odbywać się będą w Winowie w dniach 31.08 – 2.09.2012. Zapisy na furcie klasztoru franciszkanów w Opolu (pl. Wolności 2), lub telefonicznie: 77/4548909. Jest możliwość zamieszkania w domu pielgrzyma.