Ogłoszenia 15 VII 2012 r.
18.07.2012

Ogłoszenia 15 VII 2012 r.

Bóg kocha człowieka, na krzyżu i w Eucharystii daje mu całego siebie i oczekuje wzajemności...

Odpowiadając miłością na miłość, naśladujemy Chrystusa w Jego posłuszeństwie wobec Ojca i w ten sposób wypełniamy Boży zamysł wobec nas.

KOLEKTA: dzisiejsza i z przyszłej niedzieli na potrzeby parafii .

BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz parafii!

- za sprzątanie Kościoła dziękujemy rodzinom: Krempa , Plewczyńscy.

- panom Joachimowi i Stanisławowi za wymalowanie salki, p. Janowi za wykoszenie trawy i pp Stanisławowi i Stanisławie za prace przy kościele

Do sprzątania prosimy rodziny z ul. Orzeszkowej 21: Zięba, Skrzypczyk, Bialik, Libowski, Bajgier, Bajor.

W bieżącym tygodniu:

• przez całe wakacje Msze św. poranne odprawiane będą o godz. 8.00;

• w poniedziałek o godz. 17.30 KORONKA DO DUCHA ŚWIĘTEGO.

• W dniach od 16 do 20 lipca na Górze św. Anny będzie trwało święto młodzieży. Zapraszamy młodych do udziału w tym wydarzeniu.

• różaniec odmawiany przez Parafian we wtorek, środę i czwartek o 17.30;

• w piątek o 17.30 nabożeństwo do Cudownego Pana Jezusa;

• również w piątek wspominamy bł. Czesława – patrona naszej opolskiej diecezji

• Od godz. 17.00 w sobotę okazja do spowiedzi;

Zachęcamy do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO. W numerze wakacyjny cykl EUROPA KATEDR, a także ciekawy wywiad z nowym prefektem rzymskiej kongregacji nauki Wiary. Zachęcamy także do nabycia u ministrantów albumu z trójwymiarowymi zdjęciami naszego Kościoła /także z Dnia Matki/ wraz ze specjalnymi okularami w cenie 6 zł.

Ks. Jacek zaprasza na pielgrzymkę do Kalisza, Lichenia, Gniezna i Poznania w dn. 3 – 4 sierpnia. Koszt: 230 zł, zapisy u ks. Jacka i w kancelarii. Szczegółowy program w gablotkach.

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Paweł FOJCIK, Radlin, ul. Ściegiennego i Anna SOLICH, R-rz, ul. Siwonia /zap. III/

Marcin KOCUR, Rudy Rac., ul. ul. Cegielska i Natalia KOLADCZUK, R-rz, ul. Królewska /zap. III/

Piotr KOLOBIUS, R-rz, ul. Zamojskiego i Ewa KWIECIEŃ, R-rz, ul. Goduli /zap. III/

Jacek PAPAJ, R-rz, ul. Warszawska i Magdalena HAMCZYK, R-rz, ul. Królewska /zap. III/

Tomasz WOCHNIK, R-rz, ul. Słowackiego i Justyna PIECUCH, R-rz, ul. Królewska /zap. III/

Dariusz SKORNIA, R-rz, ul. Rogera i Patrycja MICHALIK, Szymocice, ul. Wiejska /zap. III/

Paweł KNOP, R-rz, ul. Segeta i Katarzyna STOPA, R-rz, ul. Lotnicza /zap. III/

Tomasz SZCZEŚNIEWSKI, Rybnik, os. Południe i Joanna POMASKA, R-rz, ul. Królewska /zap. III/

KUBICA Artur, Pstrążna, ul. Podleśna, i ORZECHOWSKA Izabela, R-rz, ul. Lotnicza /zap. I/

Zapraszamy do udziału w 36. Pieszej Pielgrzymce Opolskiej na Jasną Górę, która wyruszy w poniedziałek 30 lipca z Opola. Pozostałe "strumienie" pielgrzymkowe: z Nysy - w niedzielę 29 lipca; z Głubczyc i Raciborza - w poniedziałek 30 lipca; z Kluczborka - we wtorek 31 lipca. "Z Maryją żyć w Kościele jak w domu" - taki będzie temat przewodni tegorocznego pielgrzymowania. Msza św. na zakończenie pielgrzymki na Jasnej Górze, w sobotę 4 sierpnia o godz. 10.30 (transmisja w Radio Plus). Zachęcamy do duchowego pielgrzymowania wszystkich diecezjan, szczególnie chorych i cierpiących. Tegorocznej pielgrzymce towarzyszyć będzie nasze diecezjalne Radio Plus. Codziennie relacje z trasy pielgrzymki, o godz. 19.00 studio pielgrzymkowe, o godz. 20.00 transmisja nabożeństwa wieczornego. Zapisy w kancelarii parafialnej.