Ogłoszenia 17 VI 2012 r.
18.06.2012

Ogłoszenia 17 VI 2012 r.

Zasadne wydają się pytania dzisiejszej niedzieli, które liturgia kieruje w naszą stronę...

Czy pozwalam kiełkować i rosnąć ziarnu Bożej łaski zasianemu w moim sercu w momencie chrztu? Czy w ten sposób przyczyniam się do budowania wspólnoty Kościoła dzisiaj?

KOLEKTY: dzisiejsza i w przyszłą niedzielę na rzecz parafii.

Dziś zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu.

BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz parafii!

- za sprzątanie Kościoła dziękujemy rodzinom: Kabalak (2), Pachołek (1), Łata (2)

Do sprzątania prosimy rodziny z ul. Orzeszkowej 17: Wilczek, Wilsz, Kretek, Gromada, Nojdeker.

W bieżącym tygodniu:

• w poniedziałek na godz. 17.30. zapraszamy na Koronkę do Ducha Świętego. Intencje można przynosić na kartce bezpośrednio przed nabożeństwem do zakrystii

• we wtorek Msza szkolna o 16.30;

• we wtorek i w środę przed mszą wieczorną zapraszamy na modlitwę różańcową

• Prze odpustem zapraszamy na Triduum odpustowe ku czci Matki Bożej z Ostroga, w którym będziemy wypraszać łaskę szczęścia doczesnego i wiecznego. Nabożeństwa od czwartku o godz. 17.30. Kulminacja owego Triduum to niedzielne nabożeństwo o 16.3o, podczas którego rozdawane będą bileciki szczęścia. Aby w pełni uczestniczyć w Triduum trzeba zabrać przewodnik po nabożeństwie oraz pobrać laurkę w zakrystii lub w kancelarii i wpisać na niej imię żyjącej lub zmarłej osoby, której chcemy wyprosić łaskę szczęścia.

• W niedzielę po mszach świętych o godz. 12.00 i 14.00 zapraszamy na niecodzienny koncert Artura Thomasa, który koncertował będzie na fletni Pana. Po koncercie będzie można nabyć płytę w cenie 25 zł.

• w czwartek wspominać będziemy NMP czczoną w opolskim obrazie – patronkę miasta Opola i Diecezji Opolskiej

• w piątek o godz. 19.00 Msza dla młodzieży i celebracja dla klasy II gimnazjum;

• w sobotę od 17.00 okazja do spowiedzi świętej;

• W sobotę i niedzielę na Górze św. Anny pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców.

Za tydzień przeżywać będziemy Odpust parafialny ku czci św. Jana Chrzciciela. Sumie odpustowej przewodniczyć będzie i Słowo Boże na wszystkich mszach świętych wygłosi ks. Tadeusz Dziedzic - tegoroczny neoprezbiter. Po mszach św. ks. Tadeusz będzie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego. I po mszach świętych będzie można kupić jak zawsze pyszne ciastka świętojańskie.

Zachęcamy do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO... A w MAŁYM GOŚCIU – znani ludzie o swoich wakacjach, oraz o tym czy wakacje mieć czy raczej je przeżyć?

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Rafał PLUCIŃSKI, Rydułtowy, ul. Ligonia i Katarzyna JURKIEWICZ, R-rz, ul. Lotnicza /zap. III/

Dawid MIKOŁAJEC, R-rz, ul. Słowacka i Nikol GŁOWACKA, R-rz, ul. Lotnicza /zap. II/

Łukasz BUCZKO, R-rz, ul. Opawska i Agnieszka FRYT, R-rz, ul. Opawska /zap. II/

Barry GRETE BEVENBORG, Oldenzaal i Aleksandra KURA, R-rz, ul. Rzemieślnicza /zap. II/

Jarosław WAŁĘGA, R-rz, ul. Kofrantego i Beata GAJDA, R-rz, ul. Królewska /zap. II/

Michał KUDLA, R-rz, ul. Nowary i Weronika WANIEK, R-rz, ul. Katowicka /zap. I/

Krzysztof DZIERŻANOWSKI, R-rz, ul. Rudzka i Oliwia GARDA, Grudynia W, ul. Leśna /zap. I/