Ogłoszenia 8 IV 2012 r.
08.04.2012

Ogłoszenia 8 IV 2012 r.

Drodzy Parafianie i Goście!

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego to największe i najpiękniejsze święto. Z tej okazji wszystkim Drogim Parafianom i Miłym Gościom składamy najlepsze i najserdeczniejsze życzenia: niech te dni zwycięstwa życia nad śmiercią będą pełne radości, miłości i pokoju, byśmy mimo różnych trosk i kłopotów, mogli zawsze śpiewać radosne „ALLELUJA – Jezus żyje”. SZCZĘŚĆ WAM BOŻE!

Zapraszamy gorąco o godz. 16.30 na uroczyste NIESZPORY WIELKANOCNE, które kończą obchód Triduum Paschalnego.

KOLEKTY: dzisiejsza na potrzeby parafii, z II – dnia świąt na WTUO, w przyszłą niedzielę /Miłosierdzia/ na CARITAS diecezji.

BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz parafii!

SZCZEGÓLNIE: wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób dopomogli w przygotowaniu świątyni do obchodów wielkanocnych; Ministrantom i Mariankom za zaangażowanie w liturgię i obecność na próbach; Panom za budowę grobu Bożego, Paniom za sprzątanie ołtarzy. Rodzinom Dudek i Godziek – za sprzątanie; p. Janowi i Bernardowi, Marianowi, Maciejowi za pomoc.

Do sprzątania prosimy rodziny z ul. Orzeszkowej 7: Karpiniec, Drobny, Czyżycka, Bies, Miensopust.

W bieżącym tygodniu:

• doniosły fakt Zmartwychwstania domaga się wielkiej uwagi. Dlatego Kościół obchodzi tzw. OKTAWĘ WIELKANOCNĄ, która jest jakby „jednym wielkim dniem świątecznym”. Każdego dnia w Oktawie przeżywamy Wielkanoc, o czym mówią czytania i uroczysta liturgia. Dlatego zachęcamy wszystkich do udziału w tym tygodniu we Mszach św. wielkanocnych: 6.45 i 18.00;

• w poniedziałek II dzień świąt i oktawy. Msze św. jak w każdą niedzielę, nabożeństwa nie będzie;

• we wtorek nie będzie Mszy szkolnej;

• w piątek o 17.30 nabożeństwo do Cudownego Pana Jezusa. O 19.00 Msza św. dla młodzieży;

• za tydzień, w Niedzielę Białą będziemy świętować rocznicę I Komunii Świętej. Uroczysta Msza św. o godz. 12.00. Próba dla dzieci z klas IV w sobotę o godz. 10.00.

Zachęcamy do nabycia świątecznego GOŚCIA NIEDZIELNEGO. Jest także MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY.

Nasza parafia organizuje pielgrzymki:

• do Grecji w terminie 8 – 17 czerwca /9 noclegów/. Wyjazd z Raciborza autokarem, powrót samolotem. W programie kompleksowe zwiedzanie najważniejszych miejsc kraju, wypoczynek nad morzem. Koszt: 700 zł i 450 Є. Zapisy u ks. Wojciecha. Osoby już zapisane proszone są o wpłatę zaliczki: 500 zł do 16 kwietnia /u ks. Wojciecha/;

• do Włoch w terminie od 29 lipca do 9 sierpnia 2012. Cena 1650 zł + 50 Euro (wstępy). Wiadomości i zapisy u ks. Jacka.

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

• Grzegorz OTTLIK, Samborowice, ul. Opawska i Justyna TROFIMCZUK, R-rz, pl. Nałkowskiej /zap. I/

• Grzegorz PIETRYKA, R-rz, ul. Bosacka i Alina PORWOŁ, Syrynia, ul. 3 – go Maja /zap. I/

Pomódlmy się za zmarłego Gustawa Georg, lat 52, zam. ul. Siwonia 26. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...