25.03.2012

Ogłoszenia 25 III 2012 r.

KOLEKTY: dzisiejsza na konserwację zabytków diecezji i budowę obiektów kurialnych...

za tydzień na Kurię i Seminarium.

BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz parafii!

Za sprzątanie rodzinie Rucińscy; także dla państwa Kantyka, p. Leszka i jego firmie, p. Tadeuszowi Wajda, p. Tadeuszowi Major, Janowi oraz paniom Annie i Krystynie.

Do sprzątania prosimy rodziny z ul. Rymera: Kozłowska, Szamara; oraz z ul. Orzeszkowej 5: Soroka, Twardy, Mrozowicz.

W bieżącym tygodniu:

• w poniedziałek obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego /odpust w klasztorze Annuntiata o godz. 16.00/. O godz. 17.30 KORONKA DO DUCHA ŚWIĘTEGO;

• we wtorek o 16.30 Msza szkolna;

• we wtorekśrodęczwartek o 17.30 odmawiany jest w kościele różaniec;

• w piątek o 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej z wypominkami /za udział możemy zyskać odpust zupełny/. O 19.00 Msza dla młodzieży i kandydatów do bierzmowania – zapraszamy kl. I i II gimnazjum;

• w sobotę świąteczne odwiedziny chorych od godz. 8.00. O godz. 17.00 okazja do spowiedzi. W kościele Matki Bożej o godz. 19.00 spotkanie z Ks. Biskupem dla młodzieży w ramach ŚWIATOWEGO DNIA MŁODYCH;

• za tydzień Niedziela Palmowa, rozpoczynająca uroczyste obchody Wielkiego Tygodnia. Na wszystkich Mszach Świętych błogosławieństwo palm. Przed kościołem będą do nabycia gałązki palmowe. O godz. 18.15 wyruszy z kościoła DROGA KRZYŻOWA ulicami parafii, z rozważaniami bł. Jana Pawła II /w 7. r. śmierci/.

Zachęcamy do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO. W numerze płyta z Reqiem i śpiewami wielkopostnymi o tym, czy wolno dawać pieniądze żebrakowi na ulicy... Jest także MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY, w którym testy egzaminacyjne dla gimnazjalistów.

Ks. Jacek zaprasza na pielgrzymko-wczasy do Włoch w terminie od 29 lipca do 9 sierpnia 2012. W programie: Wenecja, Loreto, Lanciano, Manopello, Monte San Angelo, San Giovanni Rotondo, San Marino, dwudniowy pobyt w Rzymie i dwa dni spędzone nad włoskim morzem. Cena 1650 zł + 50 Euro (wstępy). Wiadomości i zapisy u ks. Jacka.

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

• Krzysztof KOCHMANIEWICZ, Głubczyce, ul. Warszawska i Beata KSZUK, R-rz, ul. Bosacka /zap. II/

• Marek GŁADYSZ, Izdebki i Justyna GŁADYSZ, R-rz, ul. Królewska /zap. II/

• Leszek WITA, R-rz, ul. Chełmońskiego i Michaela GALDA, R-rz, ul. Królewska /zap. II/

• Szymon JASKÓLSKI, R-rz, ul. Rudzka i Ewa BUCZEK, Mrągowo, os. Mazurskie /zap. II/

• Maciej RONGIERS, R-rz, u. Książęca i Alicja GURAZDA, R-rz, ul. Szczecińska /zap. II/

Zapraszamy do zatrzymania się przy naszym mini – jarmarku. Do nabycia: baranki wielkanocne, świece świąteczne i paschaliki oraz bardzo dobry modlitewnik „Do Boga Ojca z bł. Janem Pawłem II”, w specjalnej ofercie dla naszej parafii w cenie 19 zł (na okładce: 25 zł) !!!