Ogłoszenia 18 III 2012 r.
18.03.2012

Ogłoszenia 18 III 2012 r.

Rodzice dzieci z klas III, które uczą się w szkołach poza naszą parafią, proszeni są o zgłoszenie chęci przystąpienia do I Komunii Św. dziecka w naszym kościele (u ks. Proboszcza).

KOLEKTA: dzisiejsza na rzecz parafii, za tydzień na konserwację zabytków diecezji i budowę obiektów kurialnych.

BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz parafii!

Do sprzątania prosimy rodziny z ul. Rymera: Wilińska, Maryszczak, Kućmierz, Siwek, Rucińska.

W bieżącym tygodniu:

• w poniedziałek o godz. 17.30 KORONKA DO DUCHA ŚWIĘTEGO. Msza wieczorna z racji uroczystości św. Józefa w int. Józefów, Stolarzy i Ojców – zapraszamy gorąco na tę szczególną Mszę stanową. To dzień odpustu w kościele na Ocicach;

• we wtorek o 16.30 Msza szkolna;

• we wtorekśrodęczwartek o 17.30 odmawiany jest w kościele różaniec;

• w piątek o 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej z wypominkami /za udział możemy zyskać odpust zupełny/. O 19.00 Msza dla młodzieży i kandydatów do bierzmowania;

• w sobotę od godz. 17.00 okazja do spowiedzi;

• za tydzień w niedzielę przed kościołem będą do nabycia pobłogosławione BARANKI NA STÓŁ WIELKANOCNY, ze specjalną etykietą, powinny zagościć na każdym świątecznym stole, doskonałe także na upominek.

Zachęcamy do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO. W numerze o tym, czy wolno dawać pieniądze żebrakowi na ulicy... Jest także MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY. Za tydzień w GN płyta z Reqiem i śpiewami wielkopostnymi, w MGN testy egzaminacyjne dla gimnazjalistów.

W sobotę 24 marca w kaplicy klasztornej Sióstr Maryi Niepokalanej przy ul. Jagiełły 3 w Raciborzu odbędzie się wielkopostne spotkanie niepełnosprawnych. Od godz. 14.00 okazja do spowiedzi /szczególnie dla osób na wózkach/, o 14.45 Droga krzyżowa, po niej spotkanie w auli. Prosimy o przekazanie tego zaproszenia osobom niepełnosprawnym oraz o udzielenie pomocy w dotarciu na miejsce spotkania !

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

• Krzysztof KOCHMANIEWICZ, Głubczyce, ul. Warszawska i Beata KSZUK, R-rz, ul. Bosacka /zap. I/

• Marek GŁADYSZ, Izdebki i Justyna GŁADYSZ, R-rz, ul. Królewska /zap. I/

• Leszek WITA, R-rz, ul. Chełmońskiego i Michaela GALDA, R-rz, ul. Królewska /zap. I/

• Szymon JASKÓLSKI, R-rz, ul. Rudzka i Ewa BUCZEK, Mrągowo, os. Mazurskie /zap. I/

• Maciej RONGIERS, R-rz, u. Książęca i Alicja GURAZDA, R-rz, ul. Szczecińska /zap. I/

Pomódlmy się za zmarłego Władysława WILKUS, lat 71, zam. ul. Rudzka 24. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 11.30.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...