Ogłoszenia 16 X 2011 r.
16.10.2011

Ogłoszenia 16 X 2011 r.

Dokładnie dzisiaj przypada 33. rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową...

Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II.

Witamy w naszej wspólnocie o. Arkadiusza, oblata z Lublińca, który głosi kiermaszowe kazania i rozprowadza kalendarze misyjne. A my wszyscy dziękujmy dziś Bogu za dar naszej parafialnej świątyni w rocznicę jej poświęcenia. Czcimy dziś także św. Jadwigę Śląską, szczególną patronkę naszej ziemi i WSD w Opolu.

KOLEKTY: dzisiejsza na potrzeby naszej parafii, za tydzień na misje.

BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz parafii!

Szczególnie: za sprzątanie wszystkim rodzinom wyczytanym przed tygodniem – Knop, Janda, Surma, Czogała Jadwiga, Czogała Ewa; za pomoc p. Janowi oraz szafarzom Markowi i Rudolfowi z ministrantami. Na Dzieło Trzeciego Tysiąclecia złożono przed tygodniem kwotę 1287 zł.

Do sprzątania prosimy rodziny z ulicy Morcinka:
Ceglarek, Cieśla,Węgrzyn, Zdrzałek Anna i Zdrzałek Helena.

W bieżącym tygodniu:

• zapraszamy codziennie na nabożeństwa różańcowe pół godziny przed Mszą wieczorną;

• we wtorek Msza szkolna z cząstką różańca o godz. 16.30. Tego dnia ks. Kapelan szpitala zaprasza do klasztoru Annuntiata lekarzy, pielęgniarki, farmaceutów i wszystkich pracowników Służby Zdrowia na Mszę św. w ich intencji o godz. 18.30. Pół godziny wcześniej odmówiony zostanie tam różaniec;

• w środę wspominamy bł. ks. Jerzego Popiełuszkę;

• w piątek o 19.00 Msza szkolna dla gimnazjalistów i uczniów szkół średnich;

• w sobotę po raz pierwszy będziemy obchodzić liturgiczne wspomnienie bł. Jana Pawła II – zapraszamy na Mszę św. ku Jego czci o 6.45. Od 17.00 okazja do spowiedzi świętej;

• za tydzień NIEDZIELA MISYJNA rozpoczynająca Tydzień Misyjny.

SPOTKANIA GRUP PARAFIALNYCH:

• w piątek o 20.00 – wSpólnota Brewiarzowa;

• w sobotę o 9.00 – obowiązkowa zbiórka wszystkich Ministrantów;

• w sobotę o 9.30 – spotkanie Kandydatów na ministrantów;

• w sobotę o 10.30 – spotkanie Marianek.

Zachęcamy do nabycia GOŚCIA NIEDZELNEGO z programem telewizyjnym. W numerze ciekawy głos lekarza, który mówi o początku życia i o tym jak zrezygnował z praktykowanej przez siebie metody IN VITRO na rzecz NAPROTECHNOLOGII. Kalendarze diecezjalne są w cenie 5 zł. W kancelarii zaś można nabyć album autorstwa Bogusława Kołodzieja KOPALNIA ANNA NA DAWNEJ I WSPÓŁCZESNEJ FOTOGRAFII 1832 – 2004, zawiera 300 stron i 500 zdjęć, cena: 45 zł.

Informujemy o zmianie numeru naszego parafialnego konta. Jego nowy numer wydrukowany jest w ogłoszeniach /można wyciąć i zachować/:

Bank Spółdzielczy Racibórz 60 8475 0006 2001 0014 5815 0001