PIELGRZYMKA DO GRECJI
11.04.2011

PIELGRZYMKA DO GRECJI

TERMIN: 18–29.07.2011

DZIEŃ 1 (18.07.2011 poniedziałek): Zbiórka uczestników o godzinie 4:00, przejazd przez Czechy, Słowację, Węgry. Przyjazd na obiadokolację i nocleg do Serbii (w okolicy Nowego Sadu).

DZIEŃ 2 (19.07.2011 wtorek): Po śniadaniu dalszy przejazd przez Serbię i Macedonię. W godzinach wieczornych przejazd do hotelu na Riwierze Olimpijskiej - zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3 (20.07.2011 środa): Śniadanie. Przejazd do SALONIK – spacer po mieście: słynna Biała Wieża oraz Stare Miasto wraz z jego świątyniami. Po południu przejazd do KALAMBAKI, wizyta w wytwórni ikon bizantyjskich. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4 (21.07.2011 czwartek): Śniadanie. Zwiedzanie jednej z największych atrakcji turystycznych w Grecji – zespołu klasztornego METEORA umieszczonego na skałach „zawieszonych w powietrzu”. Przejazd do hotelu, po drodze postój w TERMOPILACH (miejsce słynnej bitwy z Persami) przy pomniku Leonidasa. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5 (22.07.2011 piątek): Po śniadaniu zwiedzanie DELF – jednego z najważniejszych stanowisk archeologicznych w Grecji, centrum kultu Apollina. Przejazd do OSIOS LOUKAS. Zwiedzanie górskiego klasztoru, zabytku sztuki bizantyjskiej. Przejazd do hotelu*** na Peloponezie, zakwaterowanie, odpoczynek, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6 (23.07.2011 sobota): Po śniadaniu całodzienny pobyt na morzem w Zatoce Sarońskiej, 15 km od Przesmyku Korynckiego. Wieczorem obiadokolacja i nocleg (fakultatywnie „wieczorek grecki”).

DZIEŃ 7 (24.07.2011 niedziela): Po śniadaniu przejazd i zwiedzanie stolicy Grecji - ATEN: Akropol ze Świątynią Nike Apteros, Partenon, teatr Dionizosa, Stadion Olimpijski, Plac Sintagma z Grobem Nieznanego Żołnierza. Msza św. w Katedrze w Atenach. Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8 (25.07.2011 poniedziałek): Po śniadaniu całodzienny pobyt na morzem. Fakultatywnie dla chętnych 2 godzinny rejs statkiem po Kanale Korynckim (dodatkowo płatne 20 Eur/os.). Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 9 (26.07.2011 wtorek): Po śniadaniu całodniowa wycieczka z przewodnikiem na PELOPONEZ – Argolida. Zwiedzanie: MYKEN – znanych głównie z odkrycia wielkiego skarbu w grobie króla Agamemnona przez Henryka Schliemanna, starożytna cytadela mykeńska, Lwia Brama; KORYNTU – antycznego zespołu ze Świątynią Apollina, miejsce pobytu św. Pawła; EPIDAUROS - największego z zachowanych w Grecji starożytnego amfiteatru; NAFPLION z rozległą twierdzę Palamidi. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 10 (27.07.2011 środa): Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do OLIMPII. Zwiedzanie zabytkowych wykopalisk przenoszących nas w czasy starożytnych igrzysk świata helleńskiego. Po południu przejazd do PATRAS. Zaokrętowanie na prom. Nocleg na promie (kabiny 4-osobowe z łazienkami). Do dyspozycji uczestników bary, restauracje, sklepy.

DZIEŃ 11 (28.07.2011 czwartek): Przypłynięcie do portu w ANCONIE w godzinach popołudniowych, bezpośredni przejazd przez Włochy w kierunku Polski

DZIEŃ 12 (29.07.2011 piątek): Bezpośredni przejazd przez Austrię, przekroczenie granicy, powrót ok. południa.

Świadczenia:

- 9 noclegów w hotelach (8 noclegów w Grecji; 1 nocleg w Serbii); pokoje 2, 3 - osobowe z łazienkami;

- 1 nocleg na promie: Patras - Ancona (kabiny 4 - osobowe wewnętrzne);

- wyżywienie: 9 śniadań i 9 obiadokolacji zgodnie z programem;

- opieka pilota;

- przejazd komfortowym autokarem wyposażonym, m.in. w: klimatyzację, DVD, toaletę, barek, rozkładane siedzenia;

- ubezpieczenie KL (10 000 EUR) i NNW (7 000 PLZ);

- opieka duszpasterska kapłana (codzienna Msza Św.)

CENA: 1950zł + 100 EUR/os. (bilety wstępów, przewodnicy, opłaty autokarowe)

Program jest ramowy - kolejność zwiedzanych obiektów może być zmieniona.

Zapisy u ks. Wojciecha, tel. 32/4181520.