08.11.2008

Ogłoszenia 9 XI 08 r.


Dziś święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej...Świętujemy rocznicę konsekracji Bazyliki Laterańskiej. Dziś nad wejściem do niej znajduje się napis: Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata. A w naszej kancelarii zapisujemy wszystkie intencje mszalne na 2009 rok.Kolekty: dzisiejszą przeznaczamy na potrzeby parafii, za tydzień kolekta specjalna – na rzecz remontu wież Katedry Opolskiej. Biskup Ordynariusz w zw. z tą sprawą napisał w odezwie: Istnieje wiele względów przemawiających za tym, że opolska katedra powinna być świątynią bliską sercu każdego. Upływający czas sprawił jednak, że zarówno wnętrze, jak i mury kościoła katedralnego domagają się wielu niezwykle gruntownych i kosztownych renowacji. W ostatnich latach wierni parafii katedralnej okazali wielką ofiarność na rzecz katedry, m.in. w związku z renowacją ołtarzy. Obecnie jednak zaszła konieczność naprawy liczących prawie 110 lat wież, których stan techniczny eksperci określili jako zagrażający katastrofą budowlaną. Dlatego ośmielam się zwrócić z gorącą prośbą o diecezjalną pomoc finansową, która pomoże pokryć koszty niezbędnych prac remontowych prowadzonych na wieżach katedry. Będzie nią kolekta w niedzielę, 16 listopada br. W tym dniu przypada 713. rocznica poświęcenia opolskiej katedry, a zatem Wasz dar, Bracia i Siostry, niech będzie jakby darem urodzinowym dla tej czcigodnej świątyni. Nadmienię, że w naszej diecezji dopiero po raz drugi zwracam się o taką szczególną pomoc. Pierwszy raz prosiłem o to przed trzydziestu laty, kiedy odnawiano dach katedry.BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz parafii!
A szczególnie:
- za sprzątanie rodzinom: Osipów /2 os./, Gołdziński, Olejnik, Labocha;
- panu Tadeuszowi;
- panom Antoniemu, Janowi, Józefowi;
- za kwiaty – anonimowej parafiance;
- paniom – za malowanie.Do sprzątania z ul. Królewskiej 36: Majchrzak, Nowak, Skonieczny, Piszczek, Jakobsze.W bieżącym tygodniu:

- we wtorek nie będzie Mszy szkolnej. Wszystkich – także dzieci – zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00. Będziemy ją uroczyście celebrować w intencji Ojczyzny;
- w sobotę od godz. 17.00 okazja do spowiedzi świętej.22 listopada br. /sobota/ organizujemy ostatnią w tym roku pielgrzymkę parafialną na Apel Jasnogórski do Częstochowy. W programie także Eucharystia. Koszt: 30 zł, wyjazd o godz. 12.00, powrót tuż po północy. Zapisy i wpłaty w kancelarii.Spotkania grup parafialnych:
piątek o 20.00 – wSpólnota Brewiarzowa; sobota – ministranci: g. 9.00 – lektorzy, 9.30 – z gimnazjum, 10.00 – z podstawówki.Zachęcamy do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO /4 zł/. W numerze ciekawa wkładka – rysunek z narządami kobiety i mężczyzny oraz opis zagrażających im chorób. Dla dzieci polecamy: DOMINIKA.Polećmy Bogu zmarłych w ostatnim tygodniu: Mieczysława ZAWIŁKOWSKIEGO, lat 62, zam. ul. Siwonia 35 i Krystynę JANDUTKIN, lat 77, zam. ul. Opawska 72B. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Podziel się:
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij