Ogłoszenia 19 XII 2010 r.
19.12.2010

Ogłoszenia 19 XII 2010 r.

Coraz bliżej do uroczystości Narodzenia Pańskiego!

W piątek Wigilia i potem kolejne świąteczne dni, pytajmy się dziś czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani?

Przed kościołem dziś ostatnia szansa do zakupów na MINI JARMARKU. Jest pobłogosławione sianko na stół wigilijny, pięknie wykonane /w tułowickiej pracowni BARDOŃ/ świąteczne kubki parafialne w cenie 10 zł, Pierniki Świętojańskiewyjątkowy przysmak z Ostroga w cenie 6 zł oraz piękne świece do stroików świątecznych5 zł. Dochód przeznaczony na wyjazd w czasie ferii naszych dzieci i młodzieży. BÓG ZAPŁAĆ za wsparcie!

KOLEKTA dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, z Pasterki na Dom Matki i Dziecka w Opolu i Ośrodek Adopcyjny, z przyszłej niedzieli na Wydział Teologiczny w Opolu.

BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz parafii!

Szczególnie: p. Tadeuszowi oraz za sprzątanie rodzinom Świtała /4/, Wiśniewscy /3/, Konior /2/, Grund i Sekuła.

Do sprzątania prosimy z ul. Przejazdowej 17 /w czwartek/: Mazurek, Wycisk, Zadurska, Zaleska, Petryszak.

W bieżącym tygodniu:

• na plebanii po Mszach św. można dziś nabywać pobłogosławione opłatki na stół wigilijny i świece CARITAS /duża – 12 zł, mała – 5 zł/;

• wolne intencje w tym tygodniu – zgłoszenia w zakrystii po Mszach św.;

• w poniedziałek nie będzie Koronki do Ducha Świętego;

• od środy kancelaria parafialna będzie NIECZYNNA do 27 grudnia;

• nasze dzieci i dorosłych zapraszamy na RORATY – jedynie do czwartku;

• zapraszamy do przedświątecznej spowiedzi od poniedziałku do Wigilii w godz. 6.30 – 7.30 i 16.00 – 18.00 lub do ostatniego penitenta;

• w piątek Wigilia. Tradycyjnie możemy zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W naszym kościele Msza poranna o 8.00, zaś na 16.00 zapraszamy dzieci na specjalną dla nich PASTERKĘ – adresujemy ją także do osób starszych i tych, którzy z różnych względów nie mogą przybyć do świątyni o północy;

• po uroczystej wieczerzy wigilijnej zapraszamy na PASTERKĘ o północy. W dzień Bożego Narodzenia Msze święte jak w każdą niedzielę /osoby, które wzięły udział w Pasterce mogą przystąpić do Komunii św. po raz drugi/. Szczególnie zapraszamy na nieszpory kolędowe o 16.30;

• przyszła niedziela to 26 grudniaświęto Świętej Rodziny. Opuszcza się wspomnienie św. Szczepana, dlatego Mszę w int. Mężczyzn odprawimy na sumie I – go dnia świąt. Nabożeństwa popołudniowego w przyszłą niedzielę nie będzie;

• odwiedziny kolędowe rozpoczniemy tuż po świętach, w poniedziałek 27 grudnia.

Zachęcamy do zakupu GOŚCIA NIEDZIELNEGO, w numerze dodatek – płyta z pięknymi kolędami w wykonaniu Antoniny Krzysztoń, warto nabyć!!! Jest także MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY również z płytą – audiobookiem: „Ewangelią św. Łukasza cz. 2”. Gazety w cenie 4 zł.

Pomódlmy się za zmarłego Erwina KŁOSEK, lat 78, zam. ul. Bosacka 8. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...