Ogłoszenia 29 VIII 2010 r.
29.08.2010

Ogłoszenia 29 VIII 2010 r.

Dziś przypada pierwsza rocznica konsekracji Ks. Biskupa Andrzeja CZAI...

Polecajmy naszego pasterza dobremu Bogu w codziennych modlitwach. W Kuźni Raciborskiej dziś popołudniu festyn i koncert ARKI NOEGO. Zaś w naszym kościele o 16.30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP a o 18.00 spotkanie popielgrzymkowe dla tych, którzy wzięli udział w wyjeździe do MEDJUGORJE. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tym sanktuarium i Bałkanami. Kolekta na potrzeby naszej parafii, za tydzień na Kurię i Seminarium.

Do sprzątania prosimy z ul. Rudzkiej 55b: Szczombrowska, Bugiel, Wcisło, Cichoń, Demczak.

BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz parafii! Także dziękujemy za liczne miłe pozdrowienia z wakacji i za pocztówki wysłane na adres parafii! Zaś za sprzątanie rodzinom: w piątek – Strzedula /2/, w sobotę – Kamradek /2/.

W bieżącym tygodniu:

• od środy Msza św. poranna w tygodniu o 6.45. Tego dnia przypada kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Nie zapomnijmy pomodlić się o pokój na świecie;

• zapraszamy na pierwsze Msze szkolne z błogosławieństwem na nowy rok nauki: środa o 16.30 – dzieci z SP1, piątek o 19.00 – młodzież z gimnazjum i szkół średnich. Pół godziny prędzej okazja do powakacyjnej spowiedzi;

• przypadną pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy w czwartek na adorację o 17.00, w piątek do sakramentu pokuty i na nabożeństwa do Serca Jezusa;

• w sobotę odwiedzamy chorych po porannej Eucharystii. O 17.00 nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych planujących chrzest dziecka we wrześniu. Za tydzień odpust w Łubowicach ku czci Narodzenia NMP.

SPOTKANIA GRUP PARAFIALNYCH: w piątek o 20.00 wSpólnota Brewiarzowa, w sobotę: 10.00 – ministranci i lektorzy /obecność bezwzględnie obowiązkowa!!!/; 10.30 – kandydaci; 11.00 – „kandydaci na kandydatów” z klas IV; 10.30 – Marianki.

Zapisanych na pielgrzymkę do Warszawy prosi się o dokonywanie wpłat w kancelarii. 4 września, w sobotę na ogrodzie farskim spotkanie przy grillu dla Róż Różańcowych. Zapraszamy na godz. 15.30. W naszej parafii będą także odbywać się tzw. KATECEZY DLA DOROSŁYCH w pierwszy wtorek miesiąca o 18.30. Na pierwsze spotkanie ks. Jacek zaprasza w dn. 7.IX. Zaś w czwartek 2 września w godz. 9 – 13 w klasztorze Annuntiata odbywać się będzie MISYJNY DZIEŃ CHORYCH. W programie: spowiedź, różaniec, katecheza, Msza św. z namaszczeniem chorych, obiad i program na wesoło.

Informujemy o zmianach personalnych wśród księży w naszym dekanacie: nowym proboszczem w Markowicach jest ks. Józef Ibrom z Nysy, dyrektorem domu w Miedoni ks. Mariusz Sobek z Głogówka; nowi wikariusze to ks. Grzegorz Sonnek (św. Mikołaja) i ks. Rafał Prusko (WNMP).

Zapraszamy do lektury prasy. W GOŚCIU NIEDZIELNYM specjalny dodatek „Opór społeczny. Sierpień '80” a także artykuł Papież w stoczni – o tym, co myślał Jan Paweł II, gdy zobaczył swój portret na bramie Stoczni Gdańskiej. Dzieciom polecamy MAŁEGO GOŚCIA, w którym saszetka z olejem do głowy – na dobry początek roku szkolnego!:)

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Marian KOCUR, R-rz, ul, Lotnicza i Martina KRYBUS, Grzegorzowice, ul. Odrzańska /zap. III/
Marcin PALCZYŃSKI, R-rz, ul, Ocicka i Natalia CYMERMAN, R-rz, ul, Bosacka /zap. III/
Zbigniew SZENDZIELORZ, R-rz, ul. Czarnieckiego i Anna PRUSICKA, R-rz, ul. Lotnicza /zap. II/
Adam MUŻELAK, R-rz, ul. Segeta i Monika SOWIK, R-rz, ul. Bosacka /zap. II/
Rafał KWIECIEŃ, R-rz, ul. Lotnicza i Małgorzata SMEREKA, R-rz, ul. Żorska /zap. II/

Daniel BRZEZA, Tłustomosty i Ewa HUDAK, R-rz, ul. Lotnicza /zap. I/

Radosław KURZEJA, R-rz, ul. Królewska i Jolanta WORYNA, Chałupki, ul. Słoneczna /zap. II/

Paweł KOZIAK, R-rz, ul. Królewska i Marta KRUK, Lipnik /zap. I/