Ogłoszenia 20 VI 2010 r.
21.06.2010

Ogłoszenia 20 VI 2010 r.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego, odpustowego świętowania i opieki wielkiego Proroka, św. Jana Chrzciciela na każdy dzień!!!

Kolekta na rzecz parafii, przy k–le zbiórka do puszek na opolski Wydział Teologiczny. Wyrażamy także wdzięczność księdzu Aleksandrowi Radeckiemu za obecność i wygłoszone dziś Słowo Boże! Obiecujemy pamięć w modlitwie i życzymy Bożej opieki.

Do sprzątania prosimy z ul. Rudzkiej 46 i 47: Świdzińska Teresa, Świdziński Jerzy, Witek, Drożdż.

BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz parafii! Za sprzątanie rodzinom: Budzanowscy, Czechowicz, Nowak, Wojciechowska, Zalewska – Wojtaszek. Panu Alojzemu za ufundowanie żyrandoli do naszej świątyni, pewnej rodzinie za ofiarowanie obrazu św. Jana Vianneya, panu Janowi z ekipą za pomoc w instalacji nowych żyrandoli.

W bieżącym tygodniu:

• w poniedziałek o 9.00 Msza św. w intencji starszych, chorych, samotnych z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych, to nasza po–odpustowa tradycja. Pomóżmy tym osobom dotrzeć do świątyni. Po Mszy św. spotkanie przy kawie;

• w wtorek ostatnia Msza szkolna przed wakacjami o 16.30. Zapraszamy na różaniec w każdy wtorek, środę i czwartek przed mszą świętą wieczorną;

• w piątek nabożeństwo do CPJ o 17.30, o 18.00 Msza zbiorowa za zmarłych – można dziś w zakrystii dopisać intencje. O 19.00 Msza młodzieżowa – dziękczynna za kończący się rok szkolny;

• w sobotę o 17.00 okazja do spowiedzi świętej;

• informujemy, że w czasie wakacyjnym Msza święta poranna (od poniedziałku do soboty) będzie odprawiana o godz. 8.00. Chcemy zachęcić w ten sposób Parafian, Młodzież i nasze Dzieci do liczniejszego udziału w codziennej Eucharystii;

• w przyszłą sobotę i niedzielę na Górze Św. Anny pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców. Zaś 28 czerwca wyruszamy na parafialną pielgrzymkę do Lourdes. O godzinie 18.45 w naszym kościele będzie sprawowana msza św. rozpoczynająca pielgrzymkę. sam wyjazd o 19.30.

Spotkania grup: w piątek o 20.00 wSpóln. Brewiarzowa; w sobotę o 9.00 – ministranci, 9.30 – kandydaci.

Zapisanych na pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorje prosimy o wpłatę 600 zł zaliczki potwierdzającej udział – do 28 czerwca. Można wpisać się także na listę rezerwowych, gdyż zwolni się kilka miejsc. Zaś w najbliższy wtorek jest możliwość wyjazdu na pielgrzymkę do Częstochowy z ks. Wojciechem – zapisy w zakrystii po Mszy świętej, koszt: 30 zł.

Wszystkich zachęcamy do zakupów na naszym odpuście. Są świeże, wyrabiane przez całą noc przez naszych księży KREMÓWKI PAPIESKIE – ODPUSTOWE. W opakowaniu równowartość trzech ciastek – w promocyjnej cenie 7 zł /zamiast 9 zł!!!/. Jest także do nabycia unikalna, jubileuszowa świeca parafialna /25 dag wosku, dwustronny nadruk: po jednej stronie grafika naszego kościoła, na odwrocie widok na świątynię przez bramę i wypis ważnych rocznic: 10. rocznica konsekracji czterech nowych dzwonów, 65. rocznica pożaru kościoła, 190. rocznica ustanowienia samodzielnej parafii, 145. rocznica pierwszej Mszy św. w nowym murowanym kościele (1865r.), 55. rocznica zakończenia odbudowy kościoła po pożarze (1946r. – 1955r.). Świeca w cenie 9 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony na dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych ministrantów /do Zakopanego/ i grupy młodzieżowej /do Wiednia/. Zachęcamy do zakupów i pomocy naszej młodzieży w pięknym przeżyciu wakacji!!!

Polecamy GOŚCIA NIEDZIELNEGO. W numerze artykuły: „Nasze wybory” - historia wyborów prezydenckich od 1990 roku a także o powodzianach spod Sandomierza...