Świętowaliśmy Paschę
09.04.2010

Świętowaliśmy Paschę

W Wielki Czwartek wieczorem rozpoczęliśmy świętowanie Chrystusowej Paschy...

Triduum Paschalne to najważniejsze dni roku kościelnego. Wielu z nas czeka na nie z tęsknotą, bo właściwie przeżyte dają wiele duchowej siły. W naszej świątyni uroczyste wieczorne celebracje odbywały się o godz. 19.00. Przez trzy dni poprzez liturgiczne gesty wędrowaliśmy z Chrystusem od Wieczernika, przez krzyż, do Zmartwychwstania. Każdego dnia nasza świątynia wypełniała się bardzo szczelnie, czuć było niezwykłe skupienie i modlitwę. Kulminacyjnym momentem była sobotnia Wigilia Paschalna i Niedzielny poranek, kiedy o 5.30 celebrowaliśmy radośnie i podniośle Rezurekcję. Uroczystym zakończeniem Triduum były nieszpory, na które Parafianie przybyli bardzo licznie.

BÓG ZAPŁAĆ! Wiernym za modlitwę, Służbie liturgicznej, Mariankom i wielu Parafianom za pomoc w organizacji świąt!!!

Podziel się:
Galeria zdjęć (36)
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij